WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog (P50) Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P50) Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P50) Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

P50 Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak: Hastanın pozisyonunu otomatik değiştirebilen havalı yatak modellerinin en son teknolojiyle geliştirilmiş hasta yatağı modelidir.

(P50) Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak: Hastanın pozisyonunu otomatik olarak değiştirebilen havalı yatak modellerinin en son teknoloji ile geliştirilmiş modelidir. Ultra pozisyon veren havalı yatak 45 dereceye kadar hastayı sağa ve sola döndürebilmekte ve denge boruları ile hastayı korumaktadır.

(P50) Ultra Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak

HASTA POZİSYONLARININ FİZYOLOJİK ETKİLERİ
Pozisyon değiştirmek hastanın tedavi sürecini kısaltan ve vücut yaralarını önleyen bir işlemdir. Bu uygulama hastanelerde hemşireler veya hasta bakıcıları tarafından yastık yardımı ile manuel yapılmaktadır. Pozisyonlandırma işlemi profesyonellik gereken bir uygulamadır. Aksi takdirde hastalar çok fazla acı çekebilmektedir. Dolayısıyla hastayı sağa ve sola döndürürken dikkatli olunmalı ve profesyonel uzmanlardan yardım alınmalıdır.

Hastanın pozisyonunun değiştirilmesinde ki fizyolojik değişiklikler oldukça fazladır. Hastaya güvenli pozisyon verilmesi kardiyovasküler ve solunumsal değişiklikleri beraberinde getirir. Pozisyonların fizyolojik etkilerinin bilinmesi komplikasyonların önlenmesi için de gereklidir.

SIRT ÜSTÜ YATIŞ (SUPİN) POZİSYONU: Sırtüstü düz yatış pozisyonunda (supin pozisyonu) kemik çıkıntılarının bulunduğu bölgelere müdahale edilmediğinde vücut yaraları oluşur. Supin pozisyonunda vücut yaralarının oluşması hastanın basınç noktalarının değişmemesi, kan dolaşımının artmaması ve vücudunun hava almamasından kaynaklıdır.
YAN YATAR (LATERAL DEKÜBİT) POZİSYONU: Lateral dekübit yan yatar pozisyondur. Hastanın yattığı yöne göre sağ yan ve sol yan olarak adlandırılır. Bu pozisyonda altta kalan kolda kan dolaşımı ve nabızlar kontrol edilmelidir. Ciltde ki yumuşak dokular hasar görebilmektedir. Hastayı yan yatış pozisyonuna getirerek vücut ve organlarını rahatlatılır ve vücut yaraları önlenir.
Bahsedilen anatomik pozisyonlandırmalar anestezi ve ameliyathanelerde de kullanılan pozisyonlardır. Pozisyonlandırma işlemleri hastaların vücudu için önemli uygulamalardır. Pozisyonlandırma işlemlerini yapılmasının bir diğer sebebi ise DERİ'dir. İnsan vücudunun derisinde oluşabilecek hasarı en aza indirmek amaçlı kullanılan bu pozisyonlar için geliştirilen havalı yatak çeşitlerinden biri ise ''ULTRA POZİSYON veren boru tipi havalı yatak'' modelidir.

(P50) ULTRA POZİSYON VEREN HAVALI YATAK ÖZELLİKLERİ

P50 ULTRA POZİSYON VEREN BORU TİPİ HAVALI YATAK
OTOMATİK POZİSYON DEĞİŞTİREBİLME

P50 Model pozisyon veren havalı yatak bir yoğun bakım havalı yatağıdır. Engelli hastalarda çok tercih edilir. Ürün 45 dereceye kadar hastanın pozisyonunu değiştirebilmektedir. Yatak; boru tipi şiltesinden ve havalı yatak kompresöründen (motor) oluşur. Ürün 5'li giriş sistemine sahiptir. Yatağın tüm boruları hava sirkülasyonunu sağlamaktadır. Üründe pozisyonlandırma da hastanın düşmesini engelleyecek koruma boruları bulunmaktadır. İstenildiğinde pozisyon ayarı kapatılabilmektedir. Pozisyonlandırma işlemlerini periyodik olarak otomatik gerçekleştirir.

A+B+C İÇ SİSTEM

Ürünün iç sistemi 3'lü çalışma prensibine sahiptir. Üründe bulunan yatay borular A, B ve C şeklinde isimlendirilerse, AB boruları şişikken C borusu iniktir. AC boruları şişik olduğunda ise B borusu iniktir. Dolayısıyla her üç borudan 2'si sürekli hareket halindedir. ABC sistem havalı yataklarda hastaların kan dolaşımı daha fazla artar. 3'lü sistemden dolayı hastaların vücudunun %75'i yatağa temas eder. Böylelikle hastalar AB sistem havalı yatağa göre bu üründe daha rahat ederler.

VENTİLASYON SİSTEMİ

HAVALANDIRMA sistemi anlamına gelen bu özellik, bir havalı yatakta bulunması gereken en önemli özelliktir. Kullanılması gereken havalı yataklar hastayı terletmeyecek malzemeden imal edilmelidir. Aksi takdirde hastanın vücudu nefes almaz ve vücut yaraları başlar. Bu sebeple plastik ürünlerden oluşan baklava tipi havalı yataklar hastaların kullanımına tavsiye edilmez. Ventilasyon sistemi sayesinde hastaların vücut yarası oluşabilecek olan kalça kısmına hava üfler. Hava üflenen deride bakteri oluşmaz ve vücut yaralarının ilerlemesi önlenir.

DİĞER ÖZELLİKLER

Her hasta karyolasına uyum sağlayabilmektedir. 90x190 cm ölçülerindedir.
Hastaların düşmemesi için koruma boruları bulunmaktadır.
Havalı yatağın motoru sessiz çalışmaktadır.
Havalı yatağın motoru, dakikada 10 litre basınç sağlayabilmektedir.
Hastayı terletmeyen cover kumaştan üretilmiştir.
CPR Acil boşaltma sistemi mevcuttur.
Üründeki her boru 12cm yüksekliğindedir. Ara boruları ile 16cm yüksekliği mevcuttur.
Platin Yatak tarafından 2 yıl garantili bir üründür.


(P50) ULTRA POZİSYON VEREN HAVALI YATAK SİPARİŞİ
(P50) Ultra Pozisyon veren havalı yatak Türkiye'de bulunan ve hastalar için geliştirilmiş olan standart dışı özel bir üründür. Dolayısıyla ithalatı sınırlı sayıda gerçekleştirilmektedir. İthalatçısı Platin Yatak firmasından sipariş vererek ürüne sahip olabilirsiniz. İstanbul içi aynı gün içerisinde Platin Yatak servis çalışanları adresinize teslim edecektir. Şehir dışı için ürün kargolanmaktadır. Kurulumu ve kullanımı basittir. Ürünü sipariş etmek için telefon numaralarımız aşağıda bulunmaktadır.

SİPARİŞ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
ANADOLU: 0216 470 5040
AVRUPA: 0212 634 4010
WHATSAPP: 0532 620 1030
CEPNO1: 0542 686 9962
CEPNO2: 0532 404 7273

Diğer havalı yatak ve hasta yatağı modellerimizi incelemek için HASTA YATAĞI KİRALAMA üzerine tıklayabilirsiniz.Bu yazı 979 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 6 Ay 28 Gün yaşında