WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog (P40) Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P40) Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P40) Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

P40 Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak: Hastanın, pozisyonunu periyodik değiştirmek, kan dolaşımını arttırmakta ve iç organlarının tembelleşmesini önleyen hasta yatağıdır.

(P40) Pozisyon Veren Boru Tipi Havalı Yatak: Hasta pozisyonunu periyodik olarak değiştirmek, hastanın kan dolaşımını arttırmakta ve iç organlarının tembelleşmesini önlemektedir. Pozisyon veren havalı yataklar, manuel olarak gerçekleştirilen pozisyon değiştirme işlemini otomatik olarak gerçekleştirerek hastalara konfor tanır. 

HASTANIN POZİSYONUNU OTOMATİK OLARAK DEĞİŞTİREBİLEN HAVALI YATAK

Hastanın pozisyonunun değiştirilmesi, yapılması gereken en önemli işlemdir. Pozisyon değiştirmek sürekli olarak yatan bir hastada basınç noktasının değişmesini sağlamaktadır. Basınç noktası değişmeden sürekli yatan bir hastada yatak yarasının oluşması kaçınılmazdır. Yatak yaralarını önlemek içinse, 24 saat boyunca yatan bir hastada kesinlikle boru tipi havalı yataklar kullanılmalıdır. Boru tipi havalı yataklar, diğer havalı yataklara göre taşıma kapasiteleri yüksek, havalandırma sistemi bulunan, hava sirkülasyonunun ve kan dolaşımının en iyi şekilde gerçekleştirildiği havalı yatak modelleridir.

Bası Yarasının Tedavisi ve Zorlukları

Hastalar gün içerisinde oturur pozisyona gelebiliyor olsa da, hasta yatağını sert hissetme, vücut ağrıları ve kızarıklıkların başlangıcı bası yaralarının başlayacağının öngörüsüdür. Bası yaraları sürekli yatan hastalarda, oluşan yaralardır. Kızarıklık ile başlayan bu yaralar müdahale edilmediğinde, kemiğe kadar ilerler ve kocaman yaraları oluşturur. Vücut kızarıklıklarının başladığı bir hastada sürülen medikal merhemler yetersiz kalacaktır. Kan dolaşımının ve hücrelerin aktifleştirilmediği bir vücutta bası yaralarının iyileşmesi oldukça zordur. Bası yaralarının profesyonel tedavisi ise oldukça pahalıdır.

Bu durumu hastaların yaşamaması için önceden kan dolaşımını arttıran bir havalı yatak temin edilmeli ve hastanın pozisyonu sürekli olarak değiştirilmelidir. Böylelikle vücudundaki hücrelerin ölümü gerçekleşmeyecek ve bası yaraları görülmeyecektir.

Hastanın Pozisyonu Nasıl Değiştirilir? Otomatik Pozisyon Veren Havalı Yatak Niçin Kullanılmaktadır?

Sürekli yatan bir hastanın pozisyonu yastık yardımı ile manuel olarak değiştirilir. Yatak yarası büyümüş ve kilolu hastalarda pozisyon değiştirmek oldukça zordur. Hastaya dokunmak hem hastanın acı çekmesini sebebiyet vermektedir hemde hastaya bakan hasta yakınları oldukça zorlanmaktadır. Otomatik pozisyon veren havalı yatak bu sorunları gidermek amaçlı üretilmiştir. Periyodik olarak yapılması gereken pozisyonlandırma işlemini, havalı yatak otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Böylelikle hastanın basınç noktaları düzenli olarak değiştirilmiş olunmakta, daha fazla kan dolaşımı arttırılmaktadır. Pozisyon değiştirmek hastaların iç organlarının tembelleşmesini de önlemektedir. Aynı zamanda kilolu hastalarda pozisyon değiştirmekte zorlanan hasta yakınları içinde, kolaylık sağlamaktadır. Hasta döndürme çarşafı kullanılmadan tüm pozisyonlandırmalar profesyonel şekilde havalı yatak sayesinde gerçekleştirilmektedir.

(P40) POZİSYON VEREN HAVALI YATAK TANITIM VİDEOSU


 

(P40) POZİSYON VEREN HAVALI YATAK ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

OTOMATİK POZİSYON DEĞİŞTİRME: Ürünün en önemli özelliğidir. Hastayı 10, 20 ve 30 derece 3 kademeli olarak 12-15 dakika aralıklarla sağa ve sola döndürmektedir. Dört hava girişi bulunan bu üründe, istenilirse pozisyon ayarı kapatılabilmektedir. Pozisyonlandırma derecesi ayarlanabilmektedir. 10 derece pozisyon: az döndürme, 20 derece pozisyon: orta döndürme, 30 derece pozisyon: çok döndürme olarak adlandırılmaktadır.

AB SİSTEM: Ürünün iç sistemi AB şeklindedir. AB çalışma şekli; boruların her ikisinden birinin hareket halinde olduğunu belirtmektedir. Boruların hava dolup şişmesi/ inmesi ile hareket sağlanır. Böylelikle hastanın kan dolaşımı arttırılır. Kan dolaşımının artması ile vücut yaraları iyileştirilmektedir.

HAVALANDIRMA: Havalandırma çok önemlidir. Havasızlıktan kaynaklı hastanın vücudu terlediğinde bakteri oluşmakta ve kaşıntıya sebebiyet vermektedir. Bu durumda bası yaralarının başlangıcına neden olur. Oksijen teması sağlayarak hastanın vücuduna havalandırma desteği sağlayan medikal havalı yataklar, hastaların ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiştir.

MOTOR: Havalı yatağın motoru sessiz çalışmaktadır. Dakikada 10 litreden fazla basınç sağlar.

  • Her hasta karyolasına uyumludur. 90x190 cm ölçülerindedir. Yüksekliği 12 cm'dir.
  • Ürün plastik olmayan hava geçişi sağlayan cover kumaştan imal edilmiştir.
  • Ürün ithalatçısı Platin Yatak tarafından 2 yıl garantilidir ve parça tedariği yapılmaktadır.
  • Üründe bulunan ipler sayesinde hasta karyolasına sabitlenebilir ve kayma yapmaz.
  • Üründe fermuarlı kılıf bulunmaktadır.
  • Taşıma kapasitesi yüksektir.

(P40) POZİSYON VEREN HAVALI YATAK SİPARİŞİ: ''P40 KODLU Pozisyon Veren Havalı Yatağı'' satın almak için satış temsilcilerimize ulaşmanız yeterlidir. İstanbul içi teslimatı ve kurulumu firmamıza aittir. İstanbul dışı siparişlerde ürün kargolanır. Ürünün kurulumu basittir. Şehir dışı 2-3 gün içerisinde ürün müşterilerimize ulaşmaktadır.

SİPARİŞ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

ANADOLU: 0216 470 5040
AVRUPA: 0212 634 4010
WHATSAPP: 0532 620 1030
CEPNO1: 0542 686 9962
CEPNO2: 0532 404 7273

Diğer havalı yatak ve hasta yatağı modellerimizi incelemek için HASTA YATAĞI KİRALAMA üzerine tıklayabilirsiniz.Bu yazı 853 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 6 Ay 28 Gün yaşında