WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog (P20) 12 cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P20) 12 cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P20) 12 cm AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

P20 12 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak(Hasta Yatağı): Sürekli yatan ve mevcut bir vücut yarasının bulunan hastaların minumum kullanması gereken havalı hasta yatağıdır.

(P20) 12 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: Sürekli yatan ve mevcut bir vücut yarasının bulunduğu hastaların minumum kullanması gereken havalı yataktır. Bu havalı yatağın hava sirkülasyonu 12 cm içerisinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla kan dolaşımı maksimum seviyede gerçekleşmekte olup, vücut yaralarında hızla iyileşme görülecektir. AB sistem boru tipi havalı yatak, kaliteli boru tipi havalı yatak çeşididir.

(P20) 12 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Hangi Hastaya Uygun?

Ürünün hastanıza uygunluğu çok önemlidir. Kullanılacak ürünün özellikleri ve imal edilme durumu hastanıza uygun olmalıdır ki, ekonomik olarak da yanlış tercihler yapılmasın. Platin Yatak ailesi olarak hastalarımıza önem veriyor ve müşterilerimizi doğru yönlendirmek adına ürünlerimizin hepsini ayrıntılı olarak müşterilerimize anlatıyoruz.

Niçin Önemli? 

Hastaya uygun ürün satın almak hastanızın sağlığı açısından çok önemlidir. Enfeksiyon riski bulunan, antibakteriyel özelliği olmayan plastik ürünler hastanızın sağlığı açısından sakıncalıdır. Yatak yarası iyileştirme ve önleme konusunda da fayda sağlamayan ürünlerdir. Ekonomik açıdan ise gereksiz para harcanmış olunur. Dolayısıyla bu konuda uzman satış temsilcilerinden bilgi almak müşterilerimiz için önemlidir.

Ürün hangi tip hastaya uygun?

  1. 100 kg ve altı: (p20) AB sistem havalı yatağın maksimum taşıma kapasitesi 90kg'dir. Kilolu hastalara tavsiye edilmez. Eğer hastanız 100kg ve altında bir kilodaysa kullanabilirsiniz.
  2. Vücut yarasının evresi: Hastanızın kalça veya ayak kısmında bulunan vücut yarası ne durumda? Eğer mevcut bir kızarıklık veya vücut yarası başlamış ise ve kilosu da uyumlu ise tercih edilmesi gereken havalı yatak seçeneğidir.

AB sistem havalı yatak rahat mı

AB sistem 2'li hava geçişi anlamına gelmektedir. Yani yatay borulardan oluşan her iki borudan 1'i sürekli olarak hava ile şişip inmektedir. Bir boru %100 şişikken diğer borunun %80'i şişik kalmaktadır. Havalı yatağın hava kompresörü ise 24 saat boyunca şişip inen boruları değiştirmektedir. Böylelikle hastanın kan dolaşımı artmaktadır.

Ab sistem havalı yatakta 21 adet boru bulunmaktadır. 1 şişik 1 inik prensibine göre hastanın vücudunun %50'si yatağa temas etmektedir. Dolayısıyla hasta hafif de olsa boru geçişlerini hissedebilmektedir. Hastanızın rahatsız olabileceğini düşünürseniz ABC sistem boru tipi havalı yatak, boru geçişlerini hiç hissetmeyeceği bir havalı yataktır.

Ürün Özellikleri Nelerdir?

  • AB SİSTEM: Üründe bulunan her iki borudan biri 15 dakikada bir şişip inmektedir. Borular A ve B şeklinde isimlendirilirse, A boruları şişikken B boruları inik; B boruları şişikken A boruları iniktir. Havalı yatağın çalışma sistemi bu şekildedir. Böylelikle hastayı yatağa yattığı süre boyunca yatak yarasından korur.
  • VENTİLASYON: Ventilasyon havalandırma anlamına gelmektedir. Bir havalı yatakta bulunması gereken en önemli özelliktir. Havalandırma sistemi hastanızın vücut yarasının oluştuğu kısma yani kalma kısmına oksijen teması sağlar. Böylelikle hava alan bölgede bakteri oluşumundan kaynaklanan vücut kızarıklık ve yaralar önlenir.
  • 12 CM YÜKSEKLİK: Yapılan araştırmalara göre en ideal yükseklik 12 cm'dir. 12 cm yüksekliği sayesinde hava sirkülasyonu çok iyi derece gerçekleşir. Böylelikle kan dolaşımı en maksimum seviyede arttırılmış olur.
  • MOTOR: Hava sirkülasyonunu gerçekleştiren motordur. Dolayısıyla sağladığı performans çok önemlidir. Ucuz/ plastik ve kalitesiz havalı yataklarda bulunan motorlar da basınç oranı yok denilecek kadar azdır. Bir havalı yatağın havalı yatak olabilmesi için motorunun kuvvetli ve dakikada 10 litreden fazla basınç sağlayabilmesi gereklidir.

(P20) AB Sistem Havalı Yatak Siparişi, Teslimatı ve Havalı Yatağın Kurulumu

P20 kodlu havalı yatağı sipariş vermek için firmamızı aramanız yeterlidir. Ürün 2 yıl ithalatçısı Platin Yatak tarafından garantilidir. Parça tedariği yapılabilmektedir. Ürün stoklarımızda mevcuttur. Platin Havalı Yatak Sistemleri markası olarak en kaliteli havalı yatak modelidir.

Teslimat: İstanbul içi aynı gün teslimatımız mevcut. Sipariş verildiği gün maksimum 4 saat içerisinde servis çalışanlarımız adresinize teslim edecek ve kurulumunu yapacaktır.

Kargo: İstanbul dışı teslimatlar için ürün kargolanır. Kargo ücreti müşterilerimize aittir. İstenilen kargo firmasına ödemesi alındıktan sonra aynı gün teslim edilmektedir.

Kurulum: Ürünün kurulumu oldukça basittir. Havalı yatakta bulunan iki boru, havalı yatağın motorunda bulunan boru girişine takılır. Hangi borunun nereye takılacağı önemsizdir. Elektriğe bağlanır, hasta yatağa yatırılır ve motoru çalıştırılarak ürünün şişmesi sağlanır.

İletişim Numaralarımız

WhatsApp: 0532 620 1030
Cep No1: 0542 686 9962
Cep No2: 0532 404 7273
Anadolu Yakası: 0216 470 5040
Avrupa Yakası: 0212 634 4010

Diğer havalı yatak modellerimiz ve hasta karyolası kiralama modelleri için tıklayınız.Bu yazı 136 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur.