WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog (P10) 8 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P10) 8 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

(P10) 8 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak Satın Alma

P10 8 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: Kilolu ve vücut yarası olmayan hastaların kullanabileceği ekonomik ve kaliteli bir havalı yatak(hasta yatağı) modelidir.

(P10) 8 cm A+B Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: Kilolu olmayan ve mevcut vücut yarası bulunmayan hastaların kullanabileceği ekonomik ve kaliteli bir havalı yatak modelidir. 25 adet yatay borulardan oluşmakta ve 24 saat boyunca hastanın kan dolaşımını arttırmaktadır. Havalandırma sistemi sayesinde hastaların yatak yarasını önleyen boru tipi havalı yatak çeşididir.

8 CM AB SİSTEM BORU TİPİ HAVALI YATAK SATIN ALMA - PLATİN HAVALI YATAK SİSTEMLERİ

Havalı yatak olarak birçok çeşit ürün piyasada bulunmaktadır. Fakat her hasta yatağını, her hasta kullanamaz. Sebepleri ise hastaların hastalık durumu, hareket durumu ve kilosudur. Bu kriterler göz önünde bulundurularak hastaya özel havalı yatak satın alınmalıdır. Havalı yataklar, hastaların hareketsizlikten kaynaklı oluşabilecek vücut yarasını önleyen sistemlerdir. 24 saat boyunca hastaları koruyarak kan dolaşımını arttıran bu ürünler, Platin Yatak tarafından 2 yıl garantilidir.

8 cm AB sistem Havalı Yatak Özellikleri

  • Üründe 25 adet yatay borular bulunmaktadır.
  • Üründe havalandırma (ventilasyon) sistemi mevcuttur.
  • Yatay borulardan her ikisinden biri hareket halindedir. AB SİSTEM çalışma sistemi mevcuttur.
  • Ürünün hava kompresörü (motoru) mevcuttur.
  • Üründe sıvı geçirmez özellikte çıtçıtlı kılıf bulunmaktadır.
  • Borular tekli olarak çıkarılabilmekte ve boru tedariği yapılabilmektedir.

8 CM HAVALI YATAK HASTAMA UYGUN MU?

P10 Kodlu havalı yatak hastanıza uygun mu? Hastaların hareket kabiliyeti, kilosu ve yatak yarası durumu kullanılması gereken havalı yatak modelini belirler. P10 modeli ekonomik ve kaliteli boru tipi havalı yatak modelidir. 24 saat boyunca yatalak olarak yatan bir hastanın kullanabileceği minumum bir havalı yatak modelidir. P10 modelinin kullanılabilmesi için gerekli kriterler;

  • KİLO: Ürünün şişme kapasitesi 8 cm'dir. Dolayısıyla kilolu hastalar için tavsiye edilmez. Şişme kapasitesi hastanın kilosu ile birlikte, 5 cm'ye düşer. 5 cm içerisinde hava sirkülasyonunun en ideal şekilde gerçekleşebilmesi gereklidir. Tavsiye edilen maksimum ağırlık 80kg'dir.
  • YATAK YARASI EVRESİ: Hastanızda mevcut bir vücut yarası yok ise ve kilosu da uygun ise tercih edebilirsiniz. Yatak yarası büyümüş ve oluşmuş hastalara tavsiye ettiğimiz model değildir.

HAVALANDIRMA SİSTEMİ NİÇİN ÖNEMLİ?

P10 8 cm havalı yatakta bulunan ventilasyon (havalandırma) sistemi niçin gerekli? Hastaların kalça kısmında vücut kızarıklıklarının ve vücut yaralarının oluşma sebebi, oksijen temasının sağlanmamasıdır. Hastaların vücudunda oluşan terleme, bakteri oluşumuna neden olur. Terlemenin bulunduğu bölgenin havalandırılmaması kaşıntı ve kızarıklıklara sebebiyet verir. Dolayısıyla havalandırma sistemi kullanılacak olan havalı yataklarda en önemli özelliktir.

Havalandırma sistemleri sayesinde hastaların yaralarında oluşabilecek enfeksiyonlar ve iltihaplar minumum seviyeye indirilerek önlenir. Havalı yatakların çalışma prensibine göre her iki borudan biri sürekli hareket halindedir. Bir boru %100 şişik durumda iken, bir diğer boru %75 şişik durumdadır. Tam şişmeyen borulardan hastanın vücudu havalandırılmış olur. 24 saat boyunca her 15 dakika da bir boru geçişleri değişir ve hastanın vücudu havalanır.

AB SİSTEM NEDİR? ÜRÜNÜN İÇ SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

AB sistem 2'li çalışma sistemi anlamına gelmektedir. AB SİSTEM bir üründe; her iki borudan biri hareket halindedir. Yatay borular A ve B olarak isimlendirildiğinde, A boruları şişikken B boruları inik vaziyettedir. B boruları şişerken ise, A boruları hareket halindedir. Böylelikle sürekli boru çeşişi değişmekte, kan dolaşımı artmakta ve vücut yaraları önlenmektedir.

P10 - 8 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK SİPARİŞİ

P10 kodlu havalı yatak, Platin Yatak tarafından 2 yıl garantili bir üründür. Ürün stoklarımızda mevcuttur. Sipariş vermek için tek yapılması gereken firmamız satış temsilcileri ile iletişime geçmektir.

AVRUPA: 0212 634 4010
ANADOLU: 0216 470 5040
WHATSAPP: 0532 620 1030
CEP NO1: 0542 686 9962
CEP NO2: 0532 404 7273

Hasta yatağı kiralama modellerini incelemek için tıklayın.

 

 Bu yazı 134 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur.