WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜSKÜDAR

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜSKÜDAR

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜSKÜDAR

Hasta Yatağı Kiralama Üsküdar ilçemiz için aynı günde teslimat yapmaktayız. Üsküdar ilçemizdeki hastalarımız artık hasta yatağı seçeneklerini çok hızlı bi şekilde kiralayabilecekler. Türkiyen'in ilk hasta yatağı kiralama sistemini başlatan Platin Yatak üretimden direk hastaya hasta yatağı kiralama başlatmıştır.

RAHAT BİR TEDAVİ SÜRECİ İÇİN HASTA YATAĞI KİRALAMA HİZMETİ

Hastaneden taburcu olan çoğu hasta; evde bakım sürecinde günlük ihtiyaçlarını karşılarken zorlanmakta ve rahat bir tedavi süreci geçirememektedir. Hastaların ihtiyaçları ve rahatsızlıklarından dolayı, hasta yakınları tarafından hasta yatağı arayışı içerisine girilebilmektedir. Hasta yakınları, hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanarak hastaların yaşadığı zorluklar giderebilir ve hastalarını en konforlu şekilde rahat ettirebilirler.
 

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜSKÜDAR 0532 620 1030

Kiralık hasta yatakları, aynı gün içerisinde hastalarımıza teslim edilmektedir. Hastaların tedavi sürecinde yaşadığı zorluklar göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen bu sistem sayesinde, Türkiye'de birçok hasta bu sistemden memnun kalmış ve takdir etmiştir. 2009 yılından bu yana hasta yatağı kiralama sistemi ile, hastalarımıza hızlı teslimat ve kaliteli hasta yatakları servisini sunmaktayız. Hasta yatağı kiralama servisi, Üsküdar'da ki hastalarımız için özenle çalışmaktadır.

Hastanız hastaneden taburcu olmadan hasta yatağını evinizde hazır edebilir, kaliteli ve hızlı bir hizmet için bizlere güvenebilirsiniz.

Evde bakım sürecinde hastalara fonksiyonel olarak yardımcı olabilecek hasta yataklarının kullanılması gerekebilmektedir. Hasta yataklarının sırt kısmının kaldırılabilir olması sayesinde, hastalar yarı oturur pozisyonda daha kolay nefes alabilir ve daha rahat yemek yiyebilirler.  Hasta karyolasının ayak kısmının kaldırılabilir olması, ayak uyuşukluğu ve kan dolaşımının arttırılması için önemlidir. Hastane tipi yoğun bakım hasta yataklarının gerçekleştirebildiği, çapraz pozisyon alma özelliği ile baştan ayağa ayaktan baş kısmına kan dolaşımı hızlandırılabilmektedir. Böylelikle vücudunda kan dolaşımı artan hastanın vücudu kesinlikle rahatlayacaktır.

Hastaların vücudunda ki kan dolaşımının arttırılması ve hücre ölümlerinin engellenmesi önemlidir. Günde 10 saat boyunca hareketsiz kalan bir hastanın vücudunda kızarıklık veya bası yarası oluşma riski çok yüksektir. Vücut yaraları, hareketsiz hastalarda görülen tedavisi zor yaralardır. Vücut yaralarını önlemek amaçlı ise boru tipi havalı yatak kullanılmalıdır. Boru tipi havalı yatak kiralama sayesinde , hastalarda oluşabilecek vücut yarası önlenebilmektedir. Kendi tuvalet ihtiyacını gideremeyen, hareketsiz bir hastanız var ise havalı yatak kiralayarak, hastanızın vücudunda yatak yaraları başlamadan önleyebilirsiniz.

Hastaların bakımını yapan kişiler için de zorluklar söz konusudur. Hastayı sağa ve sola çevirme, hasta bezi değiştirme veya hasta transferi gibi işlemlerde hasta yakınları zorlanmaktadır. Hasta yatakları, hem hasta hem de hastaya bakan kişi için kolaylık sağlayan ürünlerdir. Alçalıp yükselebilen hastane yatağı sayesinde, hasta yakınları eğilerek bakım yapmayacak ve bel ağrısı yaşamayacaktır. Kilolu hastalar için de bu işlemlerin uygulanması, fonksiyonel bir hasta karyolası kullanılması ihtiyacını doğurmaktadır. Alçalıp yükselebilen bir hasta karyolası kiralayarak hastanızın bakımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Hasta yatakları, hastalarınızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek özellikleri sunar. Kısa süreli kullanım için hasta yatağı kiralamak, hastanızın konforunu arttıran ve tedavisini kolaylaştıran bir seçenektir. Hastanız hastaneden taburcu olmadan hasta yatağını evinizde hazır edebilir, bir tuş ile firmamıza ulaşabilirsiniz.
 

HASTAYA UYGUN HASTA YATAĞININ SEÇİMİ

Hastaların vücudunda yatak yaralarının oluşması, hastanın bakımının zorlaşması ve hasta yatağının yetersiz kalması yanlış hasta yatağı kullanımından kaynaklanmaktadır. Hastaların ihtiyaçlarına yönelik üretilen hasta yatakları, hastalara uygun olarak seçilmeli ve hasta yatağı temin ederken hastaların durumu göz önünde bulundurulmalıdır. 

Her hasta yatağı, her hastaya uygun olmayabilir. Hasta yatakları ihtiyaca yönelik tasarlanmış olsa da, bazı hastalar için yetersiz kalabilmektedir. İyi bir araştırma yapılmadan temin edilen ürünler, hastalara fayda sağlamayabilmekte ve ekonomik olarak yeni harcamalar doğurabilmektedir. Yanlış seçimleri önlemek için hasta yatağı temin ederken; hastanın hareket durumuna ve kilosuna göre tercih yapılmalıdır.
 

HASTA KARYOLASI MODELLERİ

Hasta karyolaları; elektrik ile çalışan, kumanda ile yönetilebilen ve hastaların pozisyonlarını değiştirebilen medikal yataklardır. Hasta karyolaları, motorlar sayesinde hareket ettirilebilirler. Hasta karyolasında bulunan motor sayısı arttıkça, ürünlerin hareket özelliğini de artmaktadır. Günümüzde hastanelerde kullanılan hasta karyolalarının hepsi motorlu hasta karyolası modelleridir.

  • 2 Motorlu Hasta Karyolası: 2 motorlu hasta yataklarında, iki adet motor bulunur. Bir motor hasta karyolasının sırt kısmını, diğer motor ise ayak kısmını kaldırmaya yarar. Bu ürünler, hastaların temel ihtiyaçlarını giderebilir. Fakat yerden alçalma ve yükselme özellikleri yoktur. Dolayısıyla hareket edebilen, bakıma muhtaç olmayan hastalara tavsiye edilir. Taşıma kapasiteleri 100 kiloya kadardır.
  • 3 Motorlu Hasta Karyolası: 2 motorlu hasta yatakları gibi sırt ve ayak hareketli ürünlerdir. 3 motorlu hasta yataklarında bulunan 3. motor, hasta karyolasının alçalıp yükselebilmesini sağlar. Sırt & ayak kısmını hareket ettirebilme ve alçalıp yükselebilme hareketleri sayesinde hastaların bakımı kolaylaşmaktadır. Hareket edemeyen hastalar için tavsiye edilen bu ürün, 100 kg taşıma kapasitelidir.
  • 4 Motorlu Hasta Karyolası: Yoğun bakım hasta karyolası modelidir. Sırt ve ayak bölümleri hareket ettirilebilmektedir. 4 motorlu hasta karyolası alçalıp yükselebilmektedir. Alçaldığında en alçak, yükseldiğinde ise en yüksek seviyeye gelebilme özelliğine sahiptir. Ürün öne ve geriye doğru çapraz pozisyon alabilmektedir. Böylelikle hastanın baş kısmından ayak kısmına, ayak kısmından baş kısmına kan dolaşımı arttırılabilmektedir. Yarı koltuk olabilme özelliği sayesinde hastaların günlük konforunu arttırmaktadır. Taşıma kapasitesi yüksek, full fonksiyonel hastane yatağıdır.
     

HAVALI YATAK MODELLERİ

Havalı yatak; elektrik ile çalışan, hava kompresörlü, sürekli yatış pozisyonunda olan ve hareket edemeyen hastalarda oluşabilecek yatak yaralarını önleyen, hastaların kan dolaşımını arttırarak vücutlarını rahatlatan hasta yataklarıdır. Havalı yataklar; baklava tipi ve boru tipi olmak üzere 2 çeşittir. Baklava tipi havalı yataklar, ekonomik olmaları sebebiyle tercih edilen fakat plastik ürünler olmaları sebebiyle hastaya yarar sağlamayan havalı yataklardır. Kullanılması gereken ve tavsiye edilen havalı yataklar; kesinlikle boru tipi havalı yataklardır. Boru tipi havalı yataklar, hastayı terletmeyecek malzemeden üretilmiş, havalandırma sistemi bulunan havalı yataklardır. 24 saat boyunca yatak yarasını önleyen havalı yatakların doğru seçimi hastalar için çok önemlidir.

  • AB Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: Yatay borulardan oluşan havalı yatağın her 2 borusundan 1'i sürekli olarak hareket halindedir. Bir inik bir şişik şeklinde çalışarak, hastanın sürekli olarak vücudundaki basınç merkezini değiştirmekte ve kan dolaşımını arttırmaktadır. Bu üründe hastanın vücudunun %50'si yatağa temas ettiğinden, hasta boru geçişlerini hafif hissedebilmektedir.
  • ABC Sistem Boru Tipi Havalı Yatak: 3'lü sistem olarak adlandırılmaktadır. Çalışma prensibi AB sistem ile aynıdır. Tek farkı her 3 borudan 2'sinin hareket ediyor olmasıdır. 3 borunun hareket ediyor olması, hastanın kan dolaşımını daha fazla arttırmaktadır. Bu üründe hastanın vücudunun %75'i yatağa temas ettiğinden, hasta daha rahat etmekte ve boru geçişlerini hissetmemektedir. ABC sistem boru tipi havalı yatağın, taşıma kapasitesi yüksektir ve kilolu hastalar için tavsiye edilmektedir.
  • Pozisyon Değiştiren Havalı Yataklar: Hastalar gün içerisinde sürekli sağa ve sola çevrilmelidir. Pozisyon değişikliği, hastanın basınç noktasını değiştirerek kan dolaşımını arttıran bir işlemdir. Pozisyon veren havalı yataklar, otomatik olarak hastayı sağa ve sola çevirebilmektedir. Periyodik olarak pozisyonu değişen hastanın iç organlarının tembelleşmesi de önlenmektedir. 30 ve 45 derece pozisyon verebilen çeşitleri vardır. Bu ürünlerin iç sismi AB ve ABC sistem şeklindedir. Havalandırma sistemleri bulunan son teknoloji ile geliştirilmiş havalı yatak modelleridir.
     

ÜSKÜDAR HASTA YATAĞI KİRALAMA MERKEZİ

Hasta yatakları, aylık olarak kiralanabilmektedir. Ürünlerin aylık fiyatlarına; teslimatı, kurulumu ve geri alım nakliyatı dahildir. Kiralık hasta yataklarının teslimatı aynı gün gerçekleşmektedir. Teslimatı yapılan ürünler 1 aylık olarak kiralanmış olur. İstenildiği zaman geri alınması talep edilebilir veya ücreti ödenerek kiralamaya devam edilebilir. Ürünün geri alımında ek ücret talep edilmez. Tüm hasta karyolası ve havalı yatak modelleri, streçli ve dezenfekte edilmiş şekilde müşterilere teslim edilir. Kiralama sözleşmesi, ürün teslimatı yapılırken müşterilerimize teslim edilir. Hasta yatağı kiralama siparişi veren müşterilerimize maksimum 4 saat içerisinde teslimat gerçekleştirilmektedir.
 

ÜSKÜDAR HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİS BÖLGELERİ

Küplüce Mahallesi, Ferah Mahallesi, Ahmediye Mahallesi, Kirazlıtepe Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Selamiali Mahallesi,, Altunizade Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi, Küçük Çamlıca Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Yavuztürk Mahallesi,   Sultantepe Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Çengelköy Mahallesi,  Güzeltepe Mahallesi, Kandilli Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Acıbadem Mahallesi, Küçüksu Mahallesi, Sinan Mahallesi, Bulgurlu Mahallesi, Murat Reis Mahallesi, Salacak Mahallesi, Kısıklı Mahallesi,  Selimiye Mahallesi,  Ünalan Mahallesi, Validei Atik Mahallesi,  İcadiye Mahallesi, Zeynep Kamil Mahallesi, Kuzguncuk Mahallesi, Beylerbeyi Mahallesi, Kuleli Mahallesi

Evde bakım yatakları kiralama seçenekleri için hasta yatağı kiralama ziyaret ediniz.Bu yazı 1039 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 0 Ay 3 Gün yaşında