WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜMRANİYE

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜMRANİYE

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÜMRANİYE

Hasta Yatağı Kiralama Ümraniye: Hasta yatağı kullanımı hastaneden taburcu olan ve evde tedavi sürecini geçirecek olan hastalar için hasta yatağı kiralama sistemi hizmete sunulmuştur.

Hasta Yatağı Kiralama Ümraniye: Hasta yatağı kullanımı hastaların bakımını kolaylaştıran demirbaş ürünlerden biridir. Hasta yatağı hastalara sunduğu hareket seçenekleri ile, günlük hayatlarını kolaylaştırır. Hastaneden taburcu olan ve evde tedavi sürecini geçirecek olan hastalar için hasta yatağı kiralama sistemi hizmete sunulmuştur. İstanbul Ümraniye ilçesinde verilen tüm siparişlerin teslimat süresi aynı gün içerisinde maksimum 2 saattir. Platin Yatak olarak tüm hastalarımızın aciliyetini göz önünde bulundurarak hızlı teslimat seçeneği sunuyoruz.
 

HASTA YATAĞI KİRALAMA HİZMETİ NEDİR? 0532 620 1030

2009 yıllarında hastaların hasta yatağına ihtiyacı olduklarını fakat çok pahalı ürünler olmalarından dolayı satın alamadıklarını analiz eden Platin Yatak bu ihtiyaca yönelik Türkiye'de hasta yatağı kiralama hizmetini başlatmıştır. Böylelikle 10 yıldır, evde tedavi sürecini rahatlıkla geçiren hastalarımız hizmetimizden memnun kalmıştır. Hasta yakınlarının da ekonomik bütçesini zorlamayan, pratik kullanım sunarak hastaların bakımını kolaylaştıran hasta yataklarının kullanımı müşterilerimize sunulmuştur.

Hasta yatağı kiralama sistemi AYLIK olarak ücretlendirilmektedir. 30 gün süre boyunca ödenecek olan kiralama ücreti, kiralanan hasta yatağının modeline göre değişmektedir. Kiralama sisteminde ödeme şekli NAKİT'tir. Sipariş veren müşterilerimize teslimat maksimum 2 saat içerisinde gerçekleştirilmektedir. Teslimat yapılırken müşterilerimize kiralama sözleşmesinin bir nüshası teslim edilir. Kiralama takibi bu sözleşmeden yapılabilir. Hasta yatağının kullanım süresi dolan müşterilerimiz takip edilerek, iletişime geçilir. İstenilirse ürünlerin iadesi yapılır, veya ödeme yapılarak kullanıma devam edilir.
 

KİRALIK HASTA YATAĞI FİYATLARI

Hasta yatakları fonksiyonlarına göre 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olarak sınıflandırılmıştır. Ürünlerin hastaya kazandırdığı hareket özellikleri farklıdır. Kiralık ürünlerde hasta yatağı kiralama ücretleri ise, kiralanan hasta yatağına bağlı olarak değişir. Hasta yatağı tercih edilirken, fiyatından çok hastanıza uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Hastanıza yeterli olup olmadığını, hastanızın kilosuna ve bakım durumunu değerlendirerek seçtiğiniz hasta yatakları tedavi sürecini sorunsuz olarak atlatmanıza yardımcı olacaktır.

  • 2 MOTORLU Hasta Yatakları: 2 motora sahip olan hasta yataklarının sadece sırt ve ayak hareketi bulunmaktadır. Sırt kısmı 83 dereceye kadar kaldırılıp indirilebilmektedir. Bu özellik sayesinde hastalar kolaylıkla yemek yiyebilir ve nefes alabilirler. Ayak kısmı da kaldırılıp indirilerek vücuttaki kan akışı hızlandırılabilir. Hareket edebilen hastalar için tavsiye edilen hasta karyolası modellerindendir. 
  • 3 MOTORLU Hasta Yatakları: 3 motorlu hasta yataklarının tek farkı; alçalıp yükselebilme özelliğidir. 2 ve 3 motorlu hasta yatakları; hastaya sadece yarı oturur pozisyonu kazandırmaktadır. 3 motorlu hasta yataklarında alçalıp yükselebilir olmasından dolayı hastaya ek hareket kazandırmaz. Fakat hastaya bakan kişi için kullanışlıdır. Hastaya bakan kişi eğilerek bakım yapmak zorunda kalmadan, bel seviyesinde hastanın altını değiştirebilir. Hareket edebilen hastalarda ise en alçak seviyeye gelebilmesinden kaynaklı olarak, hastaya yataktan inip binerken kolaylık sağlar.
  • 4 MOTORLU Hasta Yatakları: Hastaya ekstra hareket kazandıran hasta karyolası çeşididir. 4 motorlu hasta yatakları taşıma kapasitesi sayesinde obez hasta yatakları olarak da adlandırılmaktadır. 4 motorlu hasta yataklarında ''sırt, ayak, yerden yükselip alçalma, baştan ayağa - ayaktan başa çapraz pozisyon alma ve yarı koltuk olabilme'' özelliği mevcuttur. Full fonksiyon hastane yatağı olmalarından dolayı, hastaların tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilmektedir. Taşıma kapasitesi 230 kg'dir. Arıza riski sıfırdır. Üzerinde kullanılan motorlar en kaliteli piston motorlardır. Platin Yatak 2 yıl aksesuar, 4 yıl motor garantisi  vermektedir.


KİRALIK HAVALI YATAK FİYATLARI

Günde 10 saatten fazla hareketsiz kalan hastalar kesinlikle havalı yatak kullanmalıdır. Peki havalı yatak nedir? Havalı yatak çeşitleri ve fonksiyonları hakkında birçok yanlış bilgi bulunmalıdır. Hareketsiz hastalar kesinlikle '' boru tipi, havalandırmalı ve yüksekliği 12 cm olan'' havalı yatakları kullanmalıdır. Yapılan araştırmalarda kesinlikle hastaların vücutlarının temiz tutulması gerektiği ve havalandırılması gerektiği belirtilmiştir. Dolayısıyla kullanılacak olan havalı yatağın hangi tür malzemeden üretildiği önemlidir.  Aynı zamanda hava sirkülasyonunun iyi gerçekleşmesi için yüksekliği ve havalandırma fonksiyonları güvebilir olmalıdır.

Havalı yataklar ne işe yarar?

  • Hastaların varsa vücut yaralarını iyileştirmeye yoksa da önlemeye yarar.
  • Hastaların kan dolaşımını hızlandırır.
  • Hastaların vücutlarındaki hücre ölümlerinin gerçekleşmesini engeller.
  • Vücutlarına hava üfleyerek bakteri oluşumuna engel olur.
  • Masaj etkisi yaratarak, rahatlık sağlar.


HAVALI YATAK ÇEŞİTLERİ NELERDİR? DOĞRU HAVALI YATAK SEÇİMİ

Havalı yataklar, sürekli yatan hastaların vücutlarında oluşan vücut yaralarını iyileştirmek içindir. Vücut yaraları hareketsizlikten meydana gelmektedir. Hareket edemeyen vücutta basınç değişmez, kan akışı olmaz. Bu sebeplerden kaynaklı olarak hücre ölümleri gerçekleşir. Hücre ölümü gerçekleşen vücutta ise önce kızarıklıklar başlar sonra kemiklere kadar vücut yarası büyüyebilir. Bunun tedavisi oldukça zordur. Dolayısıyla bu tür durumlarla karşılaşmamak için önceden tedbir alınmalıdır. Peki hangi havalı yatak kullanılmalıdır?

Havalı yataklar baklava tipi ve boru tipi olmak üzere iki çeşittir. İki modelinde çalışma sistemi aynıdır. Fakat imal edildikleri malzeme, şişme kapasitesi ve diğer fonksiyonel özellikleri bakımından farklılık göstermektedir.

Platin Yatak prensibi olarak, kar marcı yüksek olsa da hastaya fayda sağlamadığını düşündüğümüz baklava tipi havalı yatakların satışını yapmamaktayız. Baklava tipi havalı yataklar; %100 plastik malzemeden üretilmiştir. Aynı zamanda ventilasyon (havalandırma) sistemi bulunmamaktadır. Hastanın vücudu havalanmadığı için, bakteri üremesi devam eder ve vücut yaraları iyileşmez. Şişme kapasitesi ise 5 cm'dir. Hastanın kilosu ile beraber bu yükseklik 3 cm'ye düşer. 3 cm içerisinde gerçekleştirilen hava sirkülasyonunun ne kadar iyi olduğu meçhuldür. Hava sirkülasyon motoru ise dakikada 10 litreden fazla basınç sağlayamaz.


POZİSYON DEĞİŞTİREN HAVALI YATAK NEDİR?

Havalı yatakların farklı çeşitlerinden olan ''pozisyon değiştiren'' havalı yataklar ise, hastaları otomatik olarak sağa ve sola döndürerek bakım ihtiyaçlarını giderir. Hastalar sürekli olarak sağa ve sola çevrilmelidir. Bunun yapılmasının sebebi, hastanın basınç noktalarını değiştirmek, kan dolaşımını arttırmaktır. Bu işlemler profesyonel kişilerce, yastık ve çarşaf yardımı ile yapılmaktadır. Fakat bu işlem iki kişinin yardımı ile yapılmaktadır. Profesyonel destek almayan ve hasta yakınları tarafından bakımı yapılan hastalarda yanlış pozisyon değiştirmekten dolayı hastada, kemik kırılması burkulması görülebilmektedir.

Bu sorunlardan doğan ve hastanın pozisyonlarının vücuduna olan tüm etkileri düşünülerek geliştirilmiş olan pozisyonlu havalı yataklar, hastaya dokunmadan pozisyonunu değiştirmenizi sağlar. Hastanın yanında olmasanız bile, kendi kendine periyodik pozisyon değiştirmesinden dolayı hastanın iç organlarının tembelleşmesini de engeller. 35 ila 45 derece pozisyon değiştirebilen modelleri vardır. İstenilirse pozisyon değiştirme ayarı kapatılıp, düz bir havalı yatak olarak da kullanılmaktadır. Bir havalı yatakta bulunması gereken tüm özellikler bu ürünler de bulunmaktadır. Hastaya full konfor sağlar, dengeli olarak pozisyon değiştirir ve güvenli kullanım sağlar.


POZİSYON DEĞİŞTİREN HAVALI YATAK KİRALAMA

Hastanıza uygun hasta karyolasını tercih ettikten sonra, hastanızın durumuna uygun olarak pozisyon değiştirebilen havalı yatak kiralayabilirsiniz. Pozisyon değiştiren havalı yataklar, steril olarak kiralanmaktadır. Havalı yatakların AYLIK kira ücretleri, fonksiyonlarına bağlı olarak değişmektedir. Havalı yataklar, hasta karyolalarından ayrı olarak kiralanmaktadır. Ümraniye'nin tüm mahallelerine maksimum 2 saat içerisinde tüm havalı yataklar teslim edilmektedir. Hasta yataklarının doğru seçimi oldukça önemlidir. Yanlış ürün seçimi hem zaman kaybına hemde ekonomik kayıba sebebiyet verecektir. Dolayısıyla en başından hastanızın durumuna uygun hasta yatağını seçmek ve temin etmek en doğru olandır. Satış temsilcilerimize ulaşmak ve ürünler hakkında bilgi almak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Pozisyon değiştiren havalı yatak hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.


ÜMRANİYE HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ - SERVİS BÖLGELERİ

Ademyavuz Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Esenevler Mahallesi, Ihlamurkuyu Mahallesi, Saray Mahallesi, Tantavi Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Elmalıkent Mahallesi, Yukarıdudullu Mahallesi, Fatihsultanmehmet Mahallesi, Huzur Mahallesi, Aşağıdudullu Mahallesi, Mehmetakif Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Cemilmeriç Mahallesi, Hekimbaşı Mahallesi, Armağanevler Mahallesi, Topağacı Mahallesi, Kazımkarabekir Mahallesi, Esenşehir Mahallesi, Tepeüstü Mahallesi, Atakent Mahallesi, İnkılap Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Site Mahallesi, Necipfazıl Mahallesi, Topağacı Mahallesi, Altınşehir Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Madenler Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Namıkkemal Mahallesi, Parseller Mahallesi, Şerifali Mahallesi, Tatlısu Mahallesi, Yamanevler Mahallesi

Kiralık hastane yatağı ürünlerimizin tümünü görmek için hasta yatağı kiralama inceleyebilirsiniz.Bu yazı 353 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur.