WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA TUZLA

HASTA YATAĞI KİRALAMA TUZLA

HASTA YATAĞI KİRALAMA TUZLA

Hasta Yatağı Kiralama Tuzla: Tuzla ilçesinde yaşayan ve hasta yatağı kiralamak isteyen müşterilerimiz hasta yatağı kiralamak için bir telefon ile hasta yatağı siparişi verebilirler.

Hasta Yatağı Kiralama Tuzla: Tuzla ilçesinde yaşayan ve hasta yatağı kiralamak isteyen müşterilerimiz için hizmetinizdeyiz. Platin Yatak ailesi olarak hastalarımızın sağlığına olumlu yönde etki sağlayacak, günlük konforunu arttıracak ve hayatını kolaylaştıracak motorlu hasta yatakları üretmekteyiz. %100 yerli olarak ürettiğimiz hasta yataklarımızı, kiralama sistemi ile hastalarımıza sunarak konforlu bir tedavi süreci geçirmenizi sağlamaktayız. Profesyonel desteğimiz ve hızlı teslimatımız ile Tuzla ilçesine teslimat süremiz ise maksimum 4 saattir.

İHTİYACINIZ OLAN HASTA YATAĞI HANGİSİ? 0532 620 1030

Evde bakım ile ilgili bilgisi olmayan tüm müşterilerimiz, hangi hasta yatağının kullanılması gerektiğini veya hangi hasta yatağına ihtiyacı olduğunu bilmez. Hastanızın evde bakım sürecinde seçeceğiniz karyola, hem hastanıza hareket kazandıracak, hem de hastaya bakan kişiler için kolaylık sağlayacak ürünler olmalıdır. Tam da bu ihtiyaçlara yönelik dizayn edilen hasta yataklarının, hangisi hastanıza yeterli olabilir veya hangisi hastanıza uygun bunu belirlemeniz gerekir. Platin Yatak satış temsilcileri olarak hastanızın hastalık durumunu, kilosunu ve hareket durumunu sorarız. Bunun nedeni yanlış hasta yatağı seçimine neden olmamaktır. Yanlış hasta yatağı seçilirse hasta huzursuz ve rahat olmayabilir. Dolayısıyla hasta yatağı temin ederken profesyonel destek alarak, ürünleri inceleyerek ve bilgi alarak karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

Hastanız kendi kendine hareket edebiliyorsa;

Kendi kendine tuvalet ihtiyacını giderebilen, hareket edebilen ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabilen hastalar için 2 motorlu sırt & ayak hareketine sahip hasta karyolaları yeterli olabilir. Tek kişilik baza ölçüsünde elektirikli kumandalı 2 motorlu hasta yatakları sayesinde hastanız kolay yemek yiyebilecek ve yarı oturur pozisyona gelebilecektir. Fakat hastanızın kilosu 100kg ve üzerindeyse kullanmanız gereken tek hasta karyolası 4 motorlu hasta karyolasıdır.

Hastanız bel, omurilik vb sırt kısımdaki bölgelerde operasyon geçirdiyse;

Kiralayacağınız hasta karyolasında bulunan standart sünger yataklar hastanıza yetersiz kalabilir. Sırt kısmı hassas operasyon geçiren hastalarımız için, ücret farkı ödeyerek standart yatağın yerine visko yatak kullanmalarını tavsiye ederiz. Visko yatak, hastaların vücut şeklini alarak, vücutlarındaki ağrıları azaltan bir sünger çeşididir.

Hastanız günde 10 saatten fazla yatıyor ise;

Tavsiye ettiğimiz hasta karyolası 3 veya 4 motorlu hasta karyolasıdır. Bakıma muhtaç hastalarda alçalıp yükselebilen hasta yataklarının kullanımı oldukça önemlidir. Hastaya bakan kişi açısından eğilerek değilde, bel seviyesinde bakım yapmayı sağlar. Sağladığı hareket kolaylıkları sayesinde hastanızın bakımı kolaylaşır. Aynı zamanda yatalak hastalar havalı yatak da kullanmalıdır. Havalı yatak ise hava ile şişip inen bir yataktır. Hastaların oluşabilecek vücut yaralarını engellemeye yarar. Havalı yatak olarak da kesinlikle boru tipi havalı yataklar tercih edilmelidir.

4 MOTORLU HASTA KARYOLASI 

4 MOTORLU hasta karyolası full fonksiyonel özellikleri bulunan hastaların hareket kabiliyetini arttıran, fizik tedavi yatağı olarak sayılabilir. Yoğun bakım ünitelerinde kullanılan hasta karyolası çeşididir. 4 motorlu hasta yatakları, Platin Yatak tarafından %100 olarak Türkiye'de üretilmektedir. Yurt dışına da ihraç edilen bu ürün, en dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiştir.

4 motorlu hasta karyolasının özellikleri;

 • 4 motorlu hasta karyolasında sırt & ayak, alçalıp yükselebilme (asansör), trendelenburg, anti-trendelenburg ve yarı koltuk hareketleri bulunur. 
 • 4 motorlu hasta karyolasının sırt kısmı 83 dereceye kadar kalkabilmektedir. Hastanın sırt kısmı kolaylıkla kaldırılıp indirilebilmektedir. Böylelikle hasta kolay yemek yiyebilir, oksijen alması kolaylaşır.
 • 4 motorlu hasta karyolasının ayak kısmı hareket ettirilebilmektedir.
 • 4 motorlu hasta karyolasının sırt ve ayak hareketi sayesinde hasta yarı oturur pozisyona gelebilmektedir. 
 • Hasta karyolası kumanda ile yönetilebilmektedir. Kumanda da bulunan tuşlar yardımı ile tüm hareketler gerçekleştirilebilmektedir. Kumandayı hastada kolaylıkla kullanabilmektedir.
 • 4 motorlu hasta karyolası alçalıp yükselebilme özelliğine sahiptir.
 • Baştan ayak kısmına ayak kısmından baş kısmına kan dolaşımını arttırıcı ( trendelenburg, anti-trendelenburg ) özelliği mevcuttur.
 • Yarı koltuk olabilme özelliğine sahiptir.
 • Türkiye'de en alçak ve en yüksek seviyeye gelebilen tek hasta karyolasıdır.

AB SİSTEM HAVALI YATAK

Havalı yataklar, hava sirkülasyonu sayesinde hastanın kan dolaşımını arttırarak hareketsizlikten kaynaklı olarak oluşabilecek vücut yaralarını önler. Havalı yatak olarak kesinlikle BORU TİPİ havalı yatak kullanımını tavsiye etmekteyiz. Uygun fiyatlı havalı yataklar plastik malzemeden üretilmekte olup, uzun vadede faydasız ürünlerdir. Boru tipi havalı yatakların çalışma sistemi, şişme kapasitesi ve motor gücünden kaynaklı olarak kullanımı tavsiye edilir. Vücut yaralarını önleyici sistemleri sayesinde hareketsiz hastaların kuşkusuz yardımcı ürünleridir.

Boru tipi havalı yatağın çalışma sistemi;

Yatak şiltesi; yatay borulardan oluşmaktadır. Havalı yatağın motorunun sayesinde boru hücreleri hava ile şişip inmektedir. Boru tipi havalı yatakların iç sistemi; AB ve ABC sistem olmak üzere iki çeşittir. AB sistem havalı yatakta bulunan her 2 boru hücresinden birinin tam şiştiği görülür. Diğer borunun ise yarısı inik kalır. Daha sonra inik kalan boru tam şişerken, tam şişen borunun havası iner. Bu sürkülasyon sürekli havalı yatak motoru tarafından gerçekleştirilir. Hastanın yatağa temas eden noktaları değişerek kan dolaşımı arttırılmış olur. ABC sistem havalı yatakta ise aynı şekilde 3 borudan 2si tam şişerken 1 boru inik kalır. ABC sistem havalı yataklar dolayısıyla daha fazla kan dolaşımı sağlar ve daha rahattır.

AB sistem boru tipi havalı yatağın özellikleri;

 • AB sistem yani 2'li sistem çalışma prensibine sahiptir. 
 • Boru hücreleri 12 cm şişebilmektedir. 
 • 21 adet boru hücresi bulunmaktadır.
 • Hastanın kalça kısmına denk gelecek şekilde havalandırma (hava üfleme, ventilasyon) sistemi bulunmaktadır.
 • 8 adet havalandırma boru hücresi bulunmaktadır.
 • Silinebilir kumaştan üretilmiştir. 
 • Üzerinde çıtçıtlı kılıfı bulunmaktadır. 
 • Havalı yatağın motoru dakikada 10 litreden fazla basınç sağlayabilmektedir.

HASTA KARYOLASI VE HAVALI YATAK KİRALAMA

Hasta yatakları hakkında bilgi alan ve hastasına uygun hasta karyolası ve havalı yatağı seçen müşterilerimiz firmamıza ulaşarak hasta yatağı kiralayabilirler. Tuzla'dan verilen tüm siparişler, 4 saat içerisinde teslim edilmektedir. AYLIK olarak ücretlendirilen kiralık hasta yatakları, steril edilerek müşterilerimizin evine teslim edilmektedir. Kurulumu gerçekleştirilerek nasıl kullanılacağına dair bilgiler verilmektedir. İlk ay kira ücreti, kurulumdan sonra servis çalışanlarımıza elden NAKİT olacak şekilde teslim edilir. AYLIK kira ücretlerine getirme ve iade alma nakliyat ücretleri dahildir. İstenilen zaman iade talebi oluşturulabilir ve 2-3 gün içerisinde evinizden teslim alınır. Hasta yatağı kiralamak için Platin Yatak firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

TUZLA HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ

Evliya Çelebi Mahallesi, Akfırat Mahallesi, Mescit Mahallesi, Şifa Mahallesi, Cami Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Orhanlı Mahallesi, Anadolu Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Tepeoren Mahallesi, Fatih Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Aydıntepe Mahallesi, İçmeler Mahallesi, Orta Mahallesi, Postane Mahallesi, Yayla Mahallesi

Hastaların bakımında gerekli olan ihtiyaçlarınız için hasta yatağı kiralama adresini inceleyebilirsiniz.Bu yazı 946 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 6 Ay 28 Gün yaşında