WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA SULTANBEYLİ

HASTA YATAĞI KİRALAMA SULTANBEYLİ

HASTA YATAĞI KİRALAMA SULTANBEYLİ

Hasta Yatağı Kiralama Sultanbeyli: Sultanbeyli ilçesinde yaşayan hastalarımız için hasta yatağı kiralama servisimiz bulunmaktadır. Bir telefon ile hasta yatağı siparişi verebilirler.

Hasta Yatağı Kiralama Sultanbeyli: Dağıtım şubemize yarım saat uzaklıkta ve Sultanbeyli ilçesinde yaşayan hastalarımız için aynı gün hasta yatağı kiralama servisimiz bulunmaktadır. Evlere servis hizmetimiz ile hasta yakınlarımız bir telefon ile hastalarına hasta yatağı siparişi verebilirler. Hasta yatağı kiralama fırsatı sayesinde hastalarınız hastane konforunu evlerinde de sağlayabilirler.

EVDE BAKIM SÜRECİ İÇİN HASTA YATAĞI KİRALAMA 0532 620 1030

Hasta bakımı zordur ve bilgi gerektirir. Evde hasta bakımı konusunda profesyonel destek almak gerekebilir. Hastaneden taburcu olan birçok hastaya genellikle hasta yakınları bakmaktadır. Bu konuda tecrübe sahibi olmayan bireyler, yanlış uygulamalarda bulunabilmektedirler. Özellikle de hareket edemeyen hastaları transfer ederken, sağa ve sola döndürürken hasta yakınlarının hastaya zarar verdiği görülmektedir. Bu tür zorlukların kolaylaştırılması için profesyonel kişilerden destek alabilir uygulamaları kolaylaştıracak medikal ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Hastaların en çok ihtiyaç duyduğu ürünler hasta yataklarıdır. Hasta yatakları; hastaların demirbaş ürünleri olarak sayılabilir. Hasta yatağı kullanımı, hastaların iyileşme sürecine olumlu katkı sağlamaktadır. Hastalar her ne kadar hastane yataklarında yatıyor olsalar da ve psikolojik olarak kötü hissetselerde, konfor olarak rahatladıkları için bu duruma alışmaktadırlar. Bilinci açık ve alzheimer hastalarında ise, psikolojik olarak sıkıntı çekmemek için ev tipi ahşap hasta yatakları satın alınabilir. Ahşap hasta yataklarının kiralaması yapılmamaktadır.

Hastanıza uygun hasta karyolası ve hasta yatağı hangisi? Hangi hasta yatağını kiralamalısınız? 

Kiralanacak olan hasta yatağı hastanın durumuna göre farklılık göstermektedir. Farklı hasta yataklarının olmasının sebebi, farklı hastalar için geliştirilmiş olmasındandır. Hasta yatakları hareket edebilen ve hareket edemeyen hastalar için kategorize edilebilir. 

Hareket edebilen hastalar kendi kendine tuvalet ihtiyacını giderebilen, yürüyebilen ve hareket ederken çok zorluk çekmeyen hastalardır. Bu tür hastalar için basit sistemli hasta karyolaları kullanılabilir. Hastalar yatar pozisyonda nefes almaktan zorlanırlar. Dolayısıyla sırt kısmı kaldırılabilen yemek yerken ve nefes alırken kolaylık sağlayabilecek 2 motorlu hasta yatakları yeterli olabilir. Ayak kısmının da kaldırılıp indirilmesi ile kan dolaşımı arttırılabilir ve tedavi süreci için yeterli olabilir. Hareket edebilen hastaların daha konforlu bir süreç geçirmesi için ''visko sünger''li hasta yatakları da kiralanabilir. Visko ürünler, hastaların vücut şeklini alarak ağrılarını azaltan ürünlerdir.

Hareket kabiliyetini yitirmiş hastaların bakımı daha zordur. Bu tür hastalar; günde 10 saatten fazlasını yatakta geçiren ve kendi kendine tuvalet ihtiyacını gideremeyen hastalardır. Müşterilerimizden aldığımız bilgilere göre, hasta kendi tuvalet ihtiyacını gideremiyor olsa da hasta yakınları gün içerisinde hastayı yarı oturur pozisyona getirdikleri ve hareket ettirmeye çalıştıkları için hastalarına ''hareketsiz'' dememektedir. Halbuki, hasta gün içerisinde hareket ettirilmeye çalışılsa da 24 saat için bu hareket yetersiz kalmaktadır. 24 saat boyunca kan dolaşımının gerçekleşmediği vücutta, yatak yarası görülme olasılığı %90'dır. Yatak yarası ise daha çok kemik çıkıntılarında başlayan, hareketsizlikten kaynaklı ciltte oluşan yaralardır. Bu yaraları oluşmadan önlemek için boru tipi havalı yatak kullanımı şarttır.

Bakıma muhtaç hastaların kullanabileceği hasta karyolası modelleri ise 3 ve 4 motorlu hasta karyolaları olabilir. 2 motorlu hasta yatakları yetersiz kalabilir.3 ve 4 motorlu hasta yatakları alçalıp yükselebilir özellikleri ile bakıma muhtaç hastalar için geliştirilmiştir. Hasta yakınlarından aldığımız bilgilere göre de hastaya bakan kişiler için de bu süreç oldukça zordur. Hem hastalar hem de hasta yakınları -hastaya bakan kişiler için- geliştirilmiş motorlu hasta yatakları kullanımı oldukça önemlidir.
 

MOTORLU HASTA YATAKLARININ ÖZELLİKLERİ

2 Motorlu Hasta Yatakları: Manuel hasta yataklarından sonra geliştirilen ilk motorlu hasta yatağı çeşididir. Motorlu hasta yatakları geliştirilmeden önce kol gücüne dayalı manuel hasta yatakları kullanılıyordu. Kilolu hastaların sırt ve ayak kısmını kaldırmak çok zordu. Hastalar yatağı kendi kendilerine hareket ettiremiyorlardı. Fakat 2 motora sahip sırt ve ayak hareketinin tek bir tuş yardımı ile yapıldığı 2 motorlu hasta karyolaları üretildikten sonra pozisyon değiştirmek oldukça basitleşti. Platin Yatak olarak ürettiğimiz 2 motorlu hasta yataklarımız da kullandığımız motor en kaliteli ''T-motion'' marka 2000 newton kaldırma kuvvetli dual motorlardır. Neredeyse motor arızası yok denilecek kadar azdır. 2 motorlu hasta yatakları tek kişilik baza ölçülerindedir. Kullanımı basit ve pratiktir.

3 Motorlu Hasta Yatakları: Her bir motor hasta yatağındaki bir hareketi gerçekleştirmektedir. Hasta yataklarında ki motor sayısı arttıkça hareket fonksiyonu da artmaktadır. 3 motorlu hasta yataklarında sırt hareketi, ayak hareketi ve yerden yükselme hareketi bulunmaktadır. Ürettiğimiz bu ürünlerde ise arıza yaşanmayan ''T-motion'' marka 6000 newton kapasitesinde ki piston motorlar kullanılmaktadır. Alçalıp yükselebilme hareketini makas sistemli kaldıraçları ile gerçekleştirmektedir. Hastane tipi ve ev tipi çeşitleri bulunmaktadır. Bakıma muhtaç hastalarda kullanılması gereken ürünlerdendir. Alçalıp yükselebilme hareketi; hastaların bakımını kolaylaştırmaktadır. Hastaya bakan kişiler için konfor sağlar. 

4 Motorlu Hasta Yatakları: Yurt dışına en çok ihraç edilen ürünlerdir. Yoğun bakımlarda kullanılan hasta karyolasıdır. Sunduğu seçenekler, hastaların bakımını ve günlük ihtiyaçlarını kolaylaştırmaya yarar. Platin Yatak tarafından üretilen 4 motorlu hasta yatakları, 230 KG taşıma kapasitelidir. Kilolu hastaları hiç arıza çıkarmadan sorunsuz bir şekilde kaldırıp indirebilir. Bu özelliği ile piyasaki 4 motorlu hasta yataklarından ayrılır. Ölçüleri standart dışıdır hastalar yatarken sıkışmazlar. 4 motorlu hasta yatakları, sırt & ayak hareketi, alçalıp yükselebilme, trendelenburg & ters trendelenburg ve yarı koltuk pozisyonlarını yapabilirler. Hastayı rahatsız etmeyecek şekilde sessiz çalışarak, profesyonel bir şekilde üretilmişlerdir.
 

POZİSYON VEREN HAVALI YATAK NEDİR? 

Hareketsiz hastaların boru tipi havalı yatak kullanması gerektiğinden bahsetmiştik. Yatak yaraları bir anda başlayıp çok hızlı bir şekilde büyüyen yaralardır. Dolayısıyla yatak yarası oluştuktan sonra tedavisi çok zordur. Hastalar için de çok acılı bir süreçtir. Bu süreç hiç başlamadan önlemek en iyisidir. Önlemek içinse; ne yazık ki çoğu doktorun tavsiyesi baklava tipi havalı yataktır. Uzun yıllar önce bakanlık tarafından onaylanan tekrar düzenlenmemiş hatta denetlenmemiş, doktorların da ezbere tavsiye ettiği ürünlerdir baklava tipi havalı yataklar.

2009 yılından bu yana hasta yatağı tecrübemiz prensiplerimize dönüşmüştür. Baklava tipi havalı yataklar, plastik malzemeden imal edilmiş olmalarından dolayı hastalara fayda sağlamamaktadır. Hücreleri hastaları rahatsız edici, yüksekliği ise vücuttaki basınç noktalarını değiştirmek için yetersizdir. Ayrıca havalandırma sistemleri yoktur. Dolayısıyla baklava tipi havalı yatak satın almadan önce araştırmak gereklidir.

Pozisyon verebilen havalı yataklar ise boru tipi havalı yatak çeşitlerinden biridir. İç sistemi tamamen yatay borulardan oluşmaktadır. İki katmanlıdır, alt katmanında ise hastayı döndürmeye yarayan borular bulunmaktadır. Hastayı otomatik olarak sağa ve sola döndürerek periyodik bakım yapmaya yarar.
 

POZİSYON VEREN HAVALI YATAĞIN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • İç sistemindeki borular hava ile şişip inerek 24 saat boyunca hastanın kan dolaşımını arttırır ve vücut yarası oluşumundan korur.
  • Kilolu hastaları sağa ve sola çevirmek zordur. Otomatik pozisyon veren havalı yatak ise bu sorun ortadan kalkar.
  • Hastanın pozisyonunun değiştirilmesi için hastanın yanında olunmasına gerek yoktur. Havalı yatak motoru belirli aralıklarla hastanın pozisyonunu değiştirir.
  • İstenilirse pozisyon veren havalı yatağın otomatik pozisyonlandırma özelliği kapatılıp düz bir havalı yatak olarak kullanılabilir.
  • Kalça kısmında bulunan havalandırma özelliği sayesinde vücudundaki bakteri birikimi engellenir ve vücudu hava alır.
  • Periyodik bakım sayesinde hastaların iç organlarının tembelleşmesi de engellenmiş olur.
  • Hastalara dokunulmadan pozisyon değiştirilmiş olur. Hasta acı çekmeden rahat rahat geceleri uyuyabilir.
  • Yastık yöntemi ile manuel olarak pozisyon değiştirilmediğinden hasta yakınlarına da kolaylık sağlar.
     

SULTANBEYLİ HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ

Ahmet Yesevi Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Abdurrahmangazi Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Adil Mahallesi, Hasanpaşa Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Necip Fazıl Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Orhangazi Mahallesi

Hasta yatağı ve gerekli diğer medikal ürünler için hasta yatağı kiralama ziyaret ediniz.Bu yazı 207 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur.