WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA SANCAKTEPE

HASTA YATAĞI KİRALAMA SANCAKTEPE

HASTA YATAĞI KİRALAMA SANCAKTEPE

Hasta Yatağı Kiralama Sancaktepe: Hastanızın bakımında yaşadığınız zorluklar göz önünde bulundurularak üretilmiş olan hasta yatakları, hasta yatağı kiralama sistemiyle kiralayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Sancaktepe: Hastanızın bakımında yaşadığınız zorluklar göz önünde bulundurularak üretilmiş olan hasta yatakları, istenilirse AYLIK olarak kiralanabilmektedir. Kısa süreli kullanımlar için tavsiye ettiğimiz hasta yatağı kiralama sistemi sayesinde, hastanızı hastaneden taburcu olmadan evinde bir hasta yatağı bekliyor olacaktır. İyi bir hasta yatağı, hastaya %90 oranında olumlu katkı sağlamaktadır. Ergonomik kullanımı sayesinde pratik çözümler sunan hasta yataklarımız, Platin Yatak tarafından 3 saat içerisinde SANCAKTEPE ilçesine teslimat gerçekleştirmektedir.

AYNI GÜN HASTA YATAĞI TESLİMATI 0532 620 1030

Hastalar hastaneden taburcu olmadan, hasta yakınları ev ortamında hastaya uygun oda hazırlamalıdır. Çoğu müşterimiz hastası hastaneden taburcu olmadan firmamızı arayarak ön bilgi almaktadır. Acil taburcu olan hastalarımız içinse, aynı gün hasta yatağı servis hizmeti vermekteyiz. Hastalarımız evine geldiğinde direk hasta yatağında yatsın diye, Sancaktepe ilçesinde yaşayan ve hasta yatağı siparişi veren müşterilerimize maksimum 3 saatte servis olanağı sunuyoruz. Hasta yatağı kiralama fiyatları, seçilecek olan hasta yatağı modeline göre değişmekte olup, tüm ücretler NAKİT olarak ödenmektedir. Hasta yatağı kiralama sistemi ile tüm ek hizmetler ücrete dahildir. 

HASTA YATAĞI KİRALAMA FİYATLARI

Her hasta yatağı kiralamaya verilmemektedir. Hasta yatağı kiralama ürünlerinin hepsi hastane tipi ürünlerdir. Ahşap hasta yatakları çizilme olanağının yüksek olmasından kaynaklı olarak kiralanmamaktadır. Kiralanacak olan hasta yatağı; hastanın hastalık durumuna, hareket kabiliyetine ve kilosuna bağlı olarak farklılık gösterecektir. Dolayısıyla hasta yatağı kiralama fiyatı, hastanıza bağlı olarak değişecektir. Tüm hasta yatağı kiralama ücretini; evinize getirilip ve geri alınması (iki nakliye), hasta yatağı kullanım maliyeti, servis ve eleman ve sterilize masrafları dahil olarak düşünülmelidir. Hasta yatağı kiralama hizmeti ''hastadan alınıp, başka hastaya götürme'' işi gibi görülmemelidir. Hasta yatağı kiralama hizmetini profesyonel olarak yapan bir firma olarak, aylık kira ücretinin neredeyse maliyetine denk geldiğini söyleyebiliriz.
 

HASTA YATAKLARI VE FONKSİYONLARI

Hasta yatakları, birçok kategoriye ayrılabilmektedir. Hastane tipi hasta yatakları, ev tipi hasta yatakları, motorlu hasta yatakları, elektrikli hasta yatakları, havalı yataklar, şişme yataklar, ortopedik hasta yatakları.. Bu kadar kategori ve seçenek içerisinde doğru ürünü tercih etmek oldukça zorlaşmaktadır. Doğru ürün seçebilmek için doğru bilgi almak gereklidir. Fakat internet üzerinde hasta yatağı ve hasta yatakları alanında birçok doğru veya yanlış bilgi bulunmaktadır. Hasta yatağı imalatı yapan Platin Yatak firması olarak, hangi hasta karyolası hangi ihtiyaca yönelik tasarlanmış, 10 yıllık tecrübemiz ile anlatmaktayız.
 

2 MOTORLU HASTA YATAKLARI

2 Motorlu hasta yatakları; en çok kullanılan hasta yatağı modelidir. 2 motorlu hasta yatakları, elektrik ile çalışır ve kumanda ile yönetilebilir. 2 motorlu hasta yataklarında iki adet 2000 newton kaldırma gücüne sahip dual motorlar bulunur. Bu tür ürünlerin taşıma kapasitesi genellikle 100 kg'dir. 2 motorlu hasta karyolasının sırt ve ayak kısmı hareket ettirilebilmektedir. Sırt kısmı 90 dereceye kadar kaldırılıp indirilebilmektedir. Ayak kısmı da kumanda yardımı ile kaldırılıp indirilebilmektedir. 2 motorlu ahşap hasta yatakları da bulunmaktadır. Kullanımı kolay ve hareket edebilen hastalar için tavsiye ettiğimiz hasta yatağı modelidir.
 

3 MOTORLU ASANSÖRLÜ HASTA YATAKLARI

3 Motorlu hasta yatakları, asansör özelliği sayesinde hastanelerin yoğun bakımlarında kullanılan hasta yataklarıdır. 3 motorlu hasta yataklarının 2 motorlu hasta yataklarından farkı; alçalıp yükselebiliyor olmasıdır. Alçalıp yükselebilme hareketini sorunsuz gerçekleştirebilmesi için üzerinde kullanılan motorda 6000 newton taşıma kapasitesindeki piston motorlardır. Üründe bulunan 3 motordan 1'i hasta yatağının sırt kısmını, bir diğer motor ayak kısmını, 3. motor ise asansör hareketini gerçekleştirmektedir. Sessiz motorları sayesinde hastaları rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmektedirler. 
 

4 MOTORLU YOĞUN BAKIM HASTA YATAKLARI

4 motorlu hasta yatakları, yoğun bakım ünitelerinde kullanılan hastaların hareket kabiliyetini arttırarak yaşamsal faaliyetlerini kolaylaştıran hasta yatağı modelidir. Platin Yatak tarafından %100 yerli olarak üretilen 4 motorlu hasta yataklarında 4 adet, ''T-motion'' marka 6000 newton kaldırma kuvvetli piston motorlar bulunmaktadır. Bu motorlar toplam 230 kg ye kadar taşıyabildiği için kilolu hastaların kullanabileceği tek hasta karyolasıdır. Ölçüleri standart dışı olduğundan uzun hastalar da rahatlıkla kullanabilmektedir. En alçak ve en yüksek seviyeye gelebildiği için, hastanın bakımı oldukça kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda çapraz pozisyon alabilme özelliği sayesinde yarı koltuk şeklinde oturma pozisyonu bulunmaktadır. 2 yıl aksesuar, 4 yıl motor garantisi sunan tek firma olarak, gururla yerli ürünümüzü piyasada satışa sunuyoruz.
 

HASTA ŞİŞME YATAKLARI - HAVALI YATAKLAR

Hastalar için geliştirilen şişme yataklar, hastaların vücudundaki yaraları önlemek amaçlıdır. Hasta gün içerisinde yarı oturur pozisyona getirilip, hareket ettiriliyor olsa da günde 10 saatten fazla yatakta vakit geçiren hastalarda vücut kızarıklığı görülme riski çok yüksektir. Gün içerisinde hareket ettirilse de hastanın sürekli kan dolaşımının artması gerekmektedir. Vücutta kan dolaşımı olmadığında basıncın yüksek olduğu yerlerde, hücreler ölerek kızarıklığa sebebiyet verecektir. Kızarıklıklar ise büyüyerek yatak yarasını doğuracaktır. Tüm bu riskler, hasta yakınlarına anlatılmalıdır. Yatak yarası oluşan hastanın tedavi masrafı 2 katına çıkmakta ve tedavisi daha da zorlaşmaktadır. Vücut yaraları oluşmadan önlemek için kullanılan yataklara ise hasta havalı yatağı denmektedir.

Akıllardaki bir diğer soru da havalı yatak SGK tarafından karşılanıyor mu? SGK tarafından bir kısmı karşılanan havalı yataklar; baklava tipi havalı yataklardır. Fakat Platin Yatak ailesi olarak baklava tipi havalı yatakların satışını yapmamakta, hastalarımıza da tavsiye etmemekteyiz. İçeriğinin %99'u plastik olmasından dolayı hastanın vücudunu daha çok terletmekte ve vücut kızarıklıklarına sebebiyet vermektedir. Önerdiğimiz model, boru tipi havalı yataklardır.

BORU TİPİ HAVALI YATAK ÇEŞİTLERİ

  • AB Sistem havalı yataklar: AB sistem olarak adlandırılan ürünlerde her iki borudan 1'i hareket halindedir. Hareket sirkülasyonunu havalı yatak motoru sağlamaktadır. 
  • ABC Sistem havalı yataklar: ABC sistem ürünlerde her 3 borudan 2'si hareket eder.
  • Pozisyon veren havalı yataklar: AB ve ABC iç sisteme sahip çeşitleri vardır. Hastayı otomatik sağa ve sola çevirerek pozisyon verir.
     

SANCAKTEPE HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ

Fatih Mahallesi, Kemal Türkler Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Veysel Karani Mahallesi, Abdurrahmangazi Mahallesi, İnönü Mahallesi, Safa Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Hilal Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Emek Mahallesi, Merve Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Eyüp Sultan Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Meclis Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Sarıgazi Mahallesi, Mevlana Mahallesi
 

Hastanızın ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz hastane yatağı ve diğer tüm ürünler için hasta yatağı kiralama adresine bakabilirsiniz.Bu yazı 1308 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 7 Ay 16 Gün yaşında