WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA PENDİK

HASTA YATAĞI KİRALAMA PENDİK

HASTA YATAĞI KİRALAMA PENDİK

Hasta Yatağı Kiralama Pendik: Hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanarak hastanızın sağlığına fayda sağlayacak ortopedik ve fonksiyonel hasta yataklarını kullanabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Pendik: Hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanarak hastanızın sağlığına fayda sağlayacak ortopedik ve fonksiyonel hasta yataklarını kullanabilirsiniz. Kiralık hasta yatakları, steril edilerek müşterilerimize teslim edilmektedir. Hasta yatağı kiralama sistemi sayesinde 2009 yılından bu yana birçok hasta, hastane ortamında tedavi görüyormuş gibi rahat ve konforlu bir süreç geçirmektedir. Tedavi süreci ve kullanım süresi boyunca işinizi kolaylaştıracak tüm bilgiler, çözümler ve fikirler Platin Yatak müşteri temsilcileri tarafından, siz müşterilerimize aktarılmaktadır.

EVDE BAKIM SÜRECİNDE YANINIZDAYIZ! 0532 620 1030

Hastaların hastaneden taburcu olması ile birlikte, hasta yakınlarına birçok görev ve sorumluluk düşmektedir. Öncelikle hasta yakınları imkanları dahilinde hastalarının evde bakım sürecini rahat geçirmeleri için araştırmalara başlarlar. Hastaların evde bakım sürecinde eğer olabiliyorsa kendilerine özel odaları olmaları çok iyi olabilir. Hastalara özel ortam oluşturularak konfor seviyesi arttırılabilmektedir. Hasta odasında sessizliğe önem verilerek, hastanın en önemli ihtiyacı olan hasta yatağı temin edilmelidir. Hasta yatağı bir hastanın huzuru için en gerekli üründür. Bilinci açık hastalarda huzursuzluk nedenlerinden biri, hasta yatağının rahatsız olabilmesidir. Bilinci kapalı hastalar da ise zaten sürekli hareketsiz olarak yatmak vücut yaralarının başlangıcına sebebiyet vermektedir. İmkanlar mevcutsa; ilk yapılması gereken hastanın durumuna uygun bir hasta karyolası temin etmektir.

HASTA YATAĞI KİRALAMA ŞARTLARI NEDİR? PROSEDÜRÜ NASILDIR?

Hasta yatağı temin etmenin satın almadan ayrı olarak bir diğer yolu da; kiralamaktır. Hasta yatağı kiralama sistemi sayesinde kullanmak istediğiniz süre boyunca evinizde hasta yatağını kullanarak, hastanızın konforunu sağlamış olursunuz. Hasta yatağı kiralama sisteminde hastanıza uygun olarak birçok hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Hastanıza uygun hasta karyolasını ve havalı yatak modelini seçmek çok önemlidir. Yanlış hasta yatağı seçimi hastaları etkileyebilmektedir. Hasta yatağı seçiminde bilginiz veya tecrübeniz yok ise müşteri temsilcilerimize danışarak uygun modeller hakkında konuşabilirsiniz.

Hastanıza uygun hasta yatağına karar verdikten sonra sipariş oluşturabilirsiniz. İSTANBUL PENDİK ilçesine aynı gün teslimat süremiz maksimum 4 saattir. 4 saat içerisinde hasta yatağınız evinize getirilecek ve kurulumu Platin Yatak servis çalışanları tarafından yapılacaktır. Kurulum esnasında çalışanlarımız hasta yatağı kiralama sözleşmesinin bir nüshasını müşterilerimize teslim etmektedir. Sözleşme ile müşterilerimiz kira takibini yapabilirler. Aynı zamanda sözleşme olmadan yatağı teslim almamalıdırlar ve sözleşmeyi kaybetmemelidirler. Hasta yatağı kiralama sisteminde ödemeler NAKİT şekilde gerçekleştirilmektedir. İlk ay kira ücreti, kurulum esnasında çalışanlarımıza elden nakit teslim edilmelidir. Böylelikle 1 ay süreyle hasta yatağı kiralanmış olur. 30 gün sonra müşterilerimiz aranır ve kullanmaya devam etmek isteyen müşterilerimiz havale ile ödeme yaparak kullanıma devam edebilirler. İade talebi oluşturan müşterilerimizin yatakları ise evinden 2-3 gün süreyle ÜCRETSİZ olarak alınır.

DOĞRU HASTA YATAĞI SEÇİMİ NEDEN ÖNEMLİ?

Hasta karyolası ve havalı yatak seçimi hastaya özel olmalıdır. Çünkü her hasta yatağı farklı ihtiyaçlardan kaynaklı olarak tasarlanmıştır. Bazı ürünlerin fonksiyonları yetersiz gelebilmekte, bazı ürünler eksik seçilebilmekte veya hastayı rahatsız edebilmektedir. Hasta karyolası olarak temel fonksiyonlara yani sırt ve ayak hareketini sağlayan 2 motorlu hasta karyolası, hareket edebilen hastalar için yeterli olabilmektedir. Fakat hareketsiz hastaların bakımında yetersiz kalmakta, hastaya bakan kişilerde zorluk çekmektedir.

Ekstra olarak hareketsiz hastalar için temin edilen havalı yatakların ise, özellikleri bilinerek temin edilmelidir. Havalı yatak çeşitleri çok fazladır. Fakat seçilecek olan havalı yatak, hastayı terletmeyecek, rahatsız etmeyecek, vücuda oksijen teması sağlayacak ürünler olmalıdır. Şuan piyasa da çok uygun fiyatlara satılan fakat Platin Yatak ailesi olarak hastalarımıza tavsiye etmediğimiz baklava tipi havalı yatakları temin edip, kullanıp, tekrar yeni bir havalı yatak almak zorunda kalan binlerce müşterimiz bulunmaktadır. Dolayısıyla yanlış hasta yatağı seçimi hem hastanıza zarar verir, hemde ekonomik olarak sizi yorar.

HASTANIZA UYGUN HASTA YATAĞI HANGİSİ?

Hasta yakınları hasta yatağı seçerken her ne kadar ''bu hasta karyolası bize yeter'' veya ''en uygun fiyatlısı olsun'' diyerek düşünse de, hastasına uygun olmadığını veya yetersiz kaldığını gördüğünde aslında yanlış düşündüğünü anlamaktadır. Hastanızın kilosuna, boyuna, hastalık durumuna, bilincinin açık veya kapalı oluşuna bağlı olarak hasta yatağı seçimi yapmalısınız. Bu konuda Platin Yatak müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz. 

Eğer hastanız kendi kendine hareket edebiliyor, kendi tuvalet ihtiyacını kendi giderebiliyor ve günlük olarak yataktan kalkıp hareket edebiliyor ise;

Sadece hasta karyolası kullanımı yeterli olacaktır. 2 motorlu hasta karyolası kullanılabilir ve sırt & ayak hareketi hastaya yeterli olabilir. Daha konforlu olması için 3 motorlu hasta karyolası tercih edilerek alçalıp yükselebilen fonksiyonu sayesinde, hasta karyolasından inip binerken en alçak seviyeye getirilebilir. Hastanın günlük ihtiyaçlarını giderirken televizyon izlerken, yemek yerken en konforlu olmasını sağlayacak ürünler ise; 4 motorlu hasta yataklarıdır. 4 motorlu hasta yatağında bulunan yarı koltuk olabilme özelliği sayesinde ekstra konfor sağlanabilmektedir.

Eğer hastanız günde 10 saatten fazla yatakta yatıyor ise, kendi tuvalet ihtiyacını yardım ile giderebiliyor veya gideremiyor ise, bakıma muhtaç bir hasta ise;

Hem hasta karyolası hem de HAVALI YATAK temin etmelisiniz. Ama öncelikle önceliğiniz havalı yatak olmalıdır. Bakım hastalarında kesinlikle tavsiye ettiğimiz hasta karyolası modelleri; 3 ve 4 motorlu hasta karyolası çeşitleridir. Havalı yatak olarak da fayda sağlaması açısından kesinlikle; ''boru tipi, ventilasyonlu ve 12 cm yüksekliğinde'' olan havalı yatakları tavsiye ediyoruz.

HASTA KARYOLASI ÇEŞİTLERİ NELERDİR? HASTA YATAKLARININ SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR NELERDİR?

Hasta karyolası hastanın fonksiyonel bazası olarak adlandırılabilir. Hastanın yattığı, hastaya çeşitli pozisyonlar kazandıran, motorlu ve elektrikli yatak çeşididir. Hasta karyolaları; motor çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Peki hangi hasta karyolası hangi kolaylıkları sağlar?

2 motorlu hasta karyolaları;

 • Hastanın sırtını kaldırarak kolay nefes almasını ve yemek yiyebilmesini sağlar.
 • Hastaya yarı oturur pozisyonu kazandırır.
 • Hastanın ayağını kaldırabilmesine olanak sağlar.
 • Hastanın vücut uyuşuklukluğunu giderir ve kan akışına yardımcı olur.
 • Hareket edebilen hastalar için sırt & ayak hareketi yeterli olur.

3 motorlu asansörlü hasta karyolaları;

 • Hastanın sırtını kaldırabilir.
 • Hastaya yarı oturur pozisyonu kazandırır.
 • Hastanın ayağını kaldırıp indirmesini sağlar.
 • Hastanın vücudundaki kan dolaşımını arttırır.
 • Hareket edebilen hastalarda asansör özelliğinden dolayı en alçak seviyeye gelebilir.
 • Hareket edemeyen hastaların bakımı yapılırken eğilerek değilde bel seviyesinde bakım yapılmasını sağlar.
 • Hareket edemeyen hastalar için kullanılması tavsiye edilen minumum modeldir.

4 motorlu trendelenburglu hasta karyolaları;

 • Hastanın sırtının 83 derece kaldırılmasını sağlar.
 • Hasta yarı oturur pozisyona gelebilir.
 • Hastanın ayağının kaldırıp indirmeye yarar.
 • Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır.
 • Hareket edebilen hastalarda asansör özelliğinden dolayı en alçak seviyeye gelebilir.
 • Hareket edemeyen hastaların bakımı yapılırken eğilerek değilde bel seviyesinde bakım yapılmasını sağlar.
 • Trendelenburg özelliği sayesinde baş aşağıda ayaklar yukarıda pozisyonu gerçekleştirilebilir. 
 • Anti-trendelenburg fonksiyonu ile baş yukarıda ayaklar aşağıda pozisyonunu gerçekleştirerek ekstra kan dolaşımını arttırır.
 • YARI KOLTUK olabilme özelliği vardır. Hasta ayaklarını sarkıtabilir ve günlük ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilir.

HAVALI YATAK NEDİR? HANGİ HAVALI YATAK KULLANILMALIDIR?

Havalı yatak, hasta şişme yatağı olarak da adlandırılabilir. Hava ile şişip inerek hastanın kan dolaşımını arttırmaya ve vücut yaralarını iyileştirmeye yarar. Hareket edemeyen hastaların kesinlikle kullanması gereken ürünlerdir. Havalı yataklar elektirikle çalışır, hasta karyolalarına uyumludur ve kendi hava kompresörleri vardır. Motorları sayesinde hastanın basınç noktalarını değiştirerek kan dolaşımını arttırmaya yarar. İki çeşittir;

Baklava Tipi Havalı Yataklar; Şişme kapasitesi, tamamen plastik bir ürün olması ve havalandırma sistemininin olmamasından kaynaklı olarak kullanımı tavsiye edilmez. Baklava tipi havalı yatak satın alıp fayda sağlamadığını tecrübe eden birçok müşterimiz bulunmaktadır.

Boru Tipi Havalı Yataklar; Boru tipi havalı yataklar 12cm şişme kapasitesi ile hava sirkülasyonunun en iyi gerçekleştiği havalı yatak modelidir. Bu ürünlerde ventilasyon yani havalandırma özeliği vardır. Hava kompresörleri kuvvetli, vücut yaralarını iyileştirme garantilidir.

PENDİK HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ

Çamçeşme Mahallesi, Batı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Esenyalı Mahallesi, Kavakpınar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Orta Mahallesi, Ramazanoğlu Mahallesi, Yeni Mahalle Mahallesi, Esenler Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Ertuğrul Gazi Mahallesi, Kurtdoğmuş Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Yayalar Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Emirli Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Velibaba Mahallesi, Göçbeyli Mahallesi, Doğu Mahallesi, Çınardere Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Sapan Bağları Mahallesi, Kurna Mahallesi,, Çamlık Mahallesi, Güllü Bağlar Mahallesi, Yeşilbağlar Mahallesi, Sülüntepe Mahallesi, Harmandere Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, Kurtköy Mahallesi, Şeyhli Mahallesi

Hastalar için kullanabileceğiniz medikal ekipmanlar için hasta yatağı kiralama üzerine tıklayınız.Bu yazı 1263 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 6 Ay 28 Gün yaşında