WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA MALTEPE

HASTA YATAĞI KİRALAMA MALTEPE

HASTA YATAĞI KİRALAMA MALTEPE

Hasta Yatağı Kiralama Maltepe: Hasta yatakları her türlü ihtiyaca ve soruna göre baz alınarak tasarlanıp, hasta yatakları evde bakım sürecinde hastalarımıza yardımcı oluyor.

Hasta Yatağı Kiralama Maltepe: Hasta yatağı kullanımı hastanın konforunu %90 oranında arttırmaktadır. Hastaların kullandıkları en önemli medikal ürünlerden olan hasta yatakları, %100 yerli olarak İstanbul Ümraniye'de Platin Yatak tarafından üretilmektedir. Hastaların güvenliği için sağlam yan korkuluklar, arıza riski için dayanıklı piston motorlar ve rahat bir uyku için ortopedik şiltelerimiz ile 10 yıldır hizmet vermekteyiz. Hastalarımızın her türlü ihtiyacı ve sorunu baz alınarak tasarladığımız hasta yatakları, evde bakım sürecinde hastalarımıza yardımcı oluyor.

EVDE BAKIM SÜRECİNDE DEMİRBAŞ ÜRÜN: HASTA KARYOLASI 0532 620 1030

Evde bakım; hastanın iyileştirilmesine yönelik yapılan çalışmaların ev ortamında uygulanmasıdır. Bu süreç boyunca hasta için emek verilerek, sağlığına kavuşulması için gerekli işlemler yapılır. Evde bakım süreci hastanın ihtiyaçlarından kaynaklı olarak çeşitli maliyetleri doğurur. Bazı hasta yakınları bu süreci profesyonel evde bakım hizmeti alarak geçirebiliyorken, bazı hasta yakınları ise hastalarına kendi bakmak zorunda kalmaktadır. Hastalarına kendi bakan hasta yakınları, hasta bakımı hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklı olarak yanlış uygulamalarda bulunabilmektedir. 

Evde Bakım Derneği'nin saptadığı en büyük sorunlardan birisi bu dönemde ''aile bireylerinin evde bakım sürecinde yalnız kalmaları ve destek alamamaları''dır. Hastaları doğrultmak, sağa ve sola döndürmek, transfer etmek gibi birçok işlem hastada oluşabilecek komplikasyonlar bilinerek yapılması gereklidir. Bu uygulamalar yapılırken, hastaların kemikleri veya vücudu zarar görebilir. Dolayısıyla bu işlemlerin kolaylığını sağlamak için geliştirilen hasta yatağı gibi medikal ürünlere ihtiyaç duyulabilir. Hasta bakımı sürecinde hastanın en çok ihtiyaç duyacağı ürün; hasta karyolasıdır.

HASTA YATAKLARI ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Hasta yatakları birden çok ihtiyaca yönelik tasarlanmıştır. Hastayı yarı oturur pozisyona getirdiğiniz de arkasını yastık ile desteklemek oldukça zordur. Hastayı sağa ve sola döndürürken ona zarar vermeden gerçekleştirmekte aynı şekilde. Hastanın kilosundan kaynaklı olarak hastaya bakan kişilerde oldukça zorlanmaktadır. Tüm sorunlar göz önünde bulundurularak farklı çeşitlerde farklı hasta yatakları üretilmiştir. Peki hasta yataklarının arasındaki farklar nelerdir?

2 MOTORLU HASTA YATAKLARI: İki motorlu hasta yatakları genellikle hastane koğuşlarında bulunan kumanda ile sırtı ve ayak kısmı hareket edebilen hasta karyolası modelleridir. Sırt kısmını bir tuş yardımı ile kaldırabilirsiniz. Böylelikle hasta kolay oksijen alabilir, kolay yemek yiyebilir. Ayak kısmını da kaldırıp indirerek, vücuttaki kan akışını hızlandırabilirsiniz. Hareket edebilen hastalar için tavsiye ettiğimiz bir modeldir. Bakım hastaları için yetersiz kalacaktır.

 • Hareket: Sırt & Ayak Hareketi
 • Kapasite: 100 kg
 • Alçalıp Yükselme: Yok
 • Elektrikli, Kumandalı

3 MOTORLU ASANSÖRLÜ HASTA YATAKLARI: Hastanelerde en çok kullanılan hasta yatağı modelidir. Bu üründe ekstra olarak alçalıp yükselebilme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik hastanın bakımını kolaylaştırmak içindir. Hastanın altını değiştirirken, eğilerek bakım yapmak yerine bel seviyesinde bakım yapma olanağı sağlar. Hastaya bakan kişiler için kullanışlı ürünlerdir. İstenilen seviyede durdurulup o seviyede kullanılabilmektedir. Türkiye'de en alçak ve en yüksek seviyeye gelebilen 3 motorlu hasta karyolası modelini Platin Yatak üretmektedir.

 • Hareket: Sırt & Ayak, Asansör Hareketi
 • Kapasite: 100 kg
 • Alçalıp Yükselme: Var
 • Elektrikli, Kumandalı

4 MOTORLU TRENDELENBURGLU HASTA YATAKLARI: 

Yoğun bakımlarda kullanılan en fonksiyonel hasta yatağı çeşididir. Hastaya sunduğu hareket seçenekleri sayesinde evde bakım sürecinde de hastaya ve yakınlarına konfor sağlamaktadır. Bu üründe sırt & ayak ve asansör hareketinden ekstra olarak; Trendelenburg & Anti-trendelenburg, Yarı koltuk Hareketide bulunmaktadır. 

Trendelenburg: Ameliyat operasyonlarında da kullanılmaktadır. Başın aşağıda ayakların yukarıda olduğu pozisyondur.

Anti-trendelenburg: Başın yukarıda ayakların ise aşağıda olduğu pozisyondur.

Yarı koltuk pozisyonu: Anti-trendelenburg pozisyonunda iken sırt & ayak hareketlerinin gerçekleştirilmesi ile elde edilen yarı oturur pozisyondur. Hastanın görüş açısı genişlemekte, kolay televizyon izleyebilmekte ve günlük ihtiyaçlarını giderebilmekte ve ayaklarını sarkıtabilmektedir.

 • Hareket: Sırt & Ayak, Asansör, Trendelenburg & Anti-trendelenburg, Yarı koltuk Hareketi
 • Kapasite: 230 kg
 • Alçalıp Yükselme: Var
 • Elektrikli, Kumandalı

ŞİŞME YATAK (havalı yatak) NEDİR? ŞİŞME YATAK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Şişme yatak; hareket kabiliyetini yitirmiş hastaların kan dolaşımını arttırmak vücutlarında oluşabilecek yatak yaralarını önlemek amaçlı kullanılan yatak çeşididir. Yatağa bağlı olan hava kompresörü sayesinde yatakta bulunan hücreler hava ile dolup şişer. Şişme yatak motoru, sürekli hücrelerin havasını şişirip indirir. Bu durum hastanın yatağa temas eden vücudunda basınç değişikliğine neden olur ve hastanın kan dolaşımını arttırır. Kan dolaşımı arttığında ise vücutta hücre ölümü gerçekleşmez.

Baklava ve boru tipi olmak üzere iki çeşit şişme hasta yatağı vardır.

 1. Baklava Tipi Havalı Yataklar: Hastalar için üretilmiş olan ilk havalı yatak modelidir. Çalışma sistemi/fikri doğrudur fakat imal edilen malzeme ve çeşitli fonksiyonları yetersiz kalmaktadır. Baklava tipi havalı yataklar; baklava şeklinde hücrelerden oluşmaktadırlar ve tamamen plastik malzemeden üretilmektedirler. Hastanızı muşamba üzerinde yatırmışsınız gibi düşünebilirsiniz. Bu sebeple hastanın vücudunun terlemesini daha çok etkilemektedir. Ventilasyon ( yani havalandırma ) özellikleri de bulunmadığı için, hastanın vücudunda kalan bakteriler üremekte ve kızarıklıklara yol açmaktadır. Yatağın şişme kapasitesi de yetersizdir. Günümüzde baklava tipi havalı yatak satın alıp, tekrar boru tipi havalı yatak satın almak zorunda kalan birçok müşterimiz bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve hala yenilenmeyen havalı yatak çeşididir. Doktorlarda eski bilgilerine dayanarak günümüzde hala bu tip havalı yatakları, hastalarına tavsiye eder.
 2. Boru Tipi Havalı Yataklar: Hastalar üzerinde faydalı etkisi görülen havalı yatak modelidir. Yatay borulardan oluşmaktadır.Boruların şişme kapasitesi 12 cm'dir. 12cm içerisinde hava sirkülasyonu çok iyi bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu tür ürünlerde ventilasyon (havalandırma) özelliği bulunmaktadır. Hastaların kuyruk sokumunun yani yaralarının ilk başlayacağı yere oksijen teması sağlayarak bakteri oluşumunu engeller. Motorlarının gücü ise kuvvetlidir. Yatalak hastalar kesinlikle ''boru tipi, havalandırmalı ve 12 cm yüksekliğinde'' olan havalı yatakları kullanmalıdır.

HASTA YATAKLARI NASIL KİRALANIR?

Hastanıza uygun hasta karyolasını ve havalı yatağı müşteri temsilcilerimize danışarak karar verebilir ve kiralayabilirsiniz. Hasta yatağı kiralama servisi, Maltepe ilçesi için maksimum 4 saatte hizmetinizdedir. Aynı gün teslimat seçeneği ile hastalarımızı acil hasta yataklarına kavuşturmaktayız. Hasta yatağı kiralama sistemi ise, AYLIK olarak gerçekleşmektedir. Kiralanan hasta yatakları 30 gün süre ile kullanılabilir. Kiralık hasta yatağı fiyatlarına teslimat kurulum, geri iade nakliyesi dahildir. Fiyatlara sünger yatağı, ve serum askısı dahildir. İstenilirse 30 gün sonra ödemesi yapılıp kullanıma devam edilebilir, veya iade talebi oluşturularak ücretsiz şekilde evinizden gelip alınabilir.

Kiralama sisteminden; kısa süreli kullanımlarda ve ne kadar kullanılacağı tahmin edilemediği durumlarda faydalanmak mantıklıdır. Uzun süreli kullanımlarda, kiralama ücretleri ürünün sıfır maliyetine denk gelebilmektedir. Dolayısıyla doğru bir süreç için; satış temsilcilerimiz ile beraber karar vermenizde fayda var.

MALTEPE HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ

Bağlarbaşı Mahallesi, Gülensu Mahallesi, Büyükbakkalköy Mahallesi, Küçükyalı Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Zümrütevler Mahallesi, Feyzullah Mahallesi, Gülsuyu Mahallesi,  Çınar Mahallesi, Girne Mahallesi, İdealtepe Mahallesi, Aydınevler Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Yalı Mahallesi, Altıntepe Mahallesi, Başıbüyük Mahallesi, Fındıklı Mahallesi, Altayçeşme Mahallesi

Hasta yatağı ile beraber kiralayabileceğiniz diğer ürünleri görmek için hasta yatağı kiralama üzerine tıklayın.Bu yazı 1305 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 6 Ay 28 Gün yaşında