WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA KADIKÖY

HASTA YATAĞI KİRALAMA KADIKÖY

HASTA YATAĞI KİRALAMA KADIKÖY

Hasta Yatağı Kiralama Kadıköy: Hasta yatağı kiralama hizmetinden yüzlerce hasta yararlanmaktadır. Hasta yatağı kiralamak isteyen müşterilerimiz hasta yatağı kiralama sisteminden yararlanabilirler.

Hasta yatağı kiralama hizmetinden yüzlerce hasta yararlanmaktadır. İstanbul Kadıköy ilçesinde yaşayan ve kiralık hasta yatağı sipariş etmek isteyen müşterilerimiz için, tüm ürünlerimiz sterilize edilmiş şekilde getirilmektedir. Tüm hasta yatakları fonksiyon olarak hastalara özel seçilmeli ve temin edilmelidir. Hastanızın kilosu, boyu, yaşı, hastalık durumu hasta yatağı seçerken belirleyici unsurlardır. Hasta karyolası kiralama merkezi olarak 10 yıldır hiçbir sorun yaşamamamızın sebebi, müşterilerimiz ve hastalarımıza olan ilgimizdendir. Her hastamızın ihtiyacına yönelik hasta karyolası tavsiye etmekte olup, neden kullanılması gerektiğini ve kullanılmaması halinde yaşanacak olan sorunları müşterilerimize anlatıyoruz.

NEDEN HASTA YATAĞI KULLANMALISINIZ? 0532 620 1030

Hasta yatakları, hastaların ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilmiş yataklardır. Hastalar kesinlikle normal yataklarda yatırılmamalıdır. Hasta yatakları, hastaların günlük ihtiyaçlarını kolaylaştırmak, bakımını kolaylaştırmak, kan dolaşımını arttırmak gibi amaçlara yönelik tasarlanmıştır. Sağlıklı bireyler olarak, aynı yönde sürekli yattığımızda o tarafımız ağrıyacaktır. Bunun sebebi basınç noktasının aynı kalmasıdır. Sürekli yatan hastalarda da basınç noktasının değişmemesi, vücut yaralarının başlangıcı olacaktır. Dolayısıyla her hasta her yatakta yatırılmamalıdır. Hasta yatağı kiralama merkezi olarak bu bilgileri müşterilerimize aktararak, oluşabilecek sorunları en aza indirgemeye çalışıyoruz.

Hasta yatağı kullanılmadığı takdirde oluşabilecek sorunlar;

 • Kan dolaşımının olmamasından kaynaklı hastada vücut yarası oluşabilir.
 • Hasta kolay yemek yiyemeyebilir,
 • Hasta nefes zorluğu çekebilir,
 • Hasta yakınları sürekli eğilerek bakım yapmaktan dolayı sağlık sorunları yaşayabilir,
 • Kilolu hastalarda hasta transferi ve bakımı zorlaşabilir,

HASTAMA UYGUN HASTA KARYOLASI HANGİSİ?

Hasta yakınlarımızın hepsi, hangi hasta karyolasını kullanacağını tahmin edemeyebilir. Hasta karyolası temin ederken hastanızın durumu en önemli kriterdir. Hastanın durumuna uygun hasta karyolası temin edilmediğinde, yukarıda bahsedilen sorunlar yaşanabilir. Hastanıza uygun hasta karyolasını belirlemek üzere tüm modellerimiz aşağıda tanıtılmaktadır.

Hasta yatağı kiralama merkezinde bulunan tüm ürünler %100 yerli olarak üretilmektedir.

 1. 2 Motorlu Hasta Karyolası: 2 motorlu hasta karyolası kumanda ile yönetilebilmektedir. Ürünün sırt ve ayak kısmı hareket ettirilebilmektedir. Hasta yarı oturur pozisyona gelmektedir. Sırt kısmı kaldırılarak, kolay yemek yiyebilir ve kolay nefes alabilmektedir. Ürün baza ölçüsündedir ve alçalıp yükselebilme hareketi mevcut değildir. Hastaların temel ihtiyaçlarını giderebilmektedir.
 2. 3 motorlu Hasta Karyolası: 3 motorlu hasta yataklarının, 2 motorlu hasta yataklarından farkı alçalıp yüksebilmesidir. Sırt ve ayak kısmı hareket edebildiğinden, hasta için ekstra hareket durumu söz konusu değildir. Fakat hastanın bakımını yapan kişiler, eğilerek bakım yapmak durumunda kalmayacağından hasta yakınlarında sağlık sorunları oluşturmaz. Hasta transferi kolaşlaşır. Hareket edebilen hastalarda en alçak seviyeye gelerek yataktan inip binmesini kolaylaştırır.
 3. 4 Motorlu Hasta Karyolası: 4 motorlu hasta yatakları full fonksiyon hasta karyolasıdır. Hastanın sırt kısmı, ayak kısmı hareket edebilmektedir. Ekstra öne ve geriye doğru çapraz pozisyon alma özelliği ile hastanın baş ve ayak kısmının kan dolaşımının artması sağlanmaktadır. Yarı koltuk pozisyonu ile hasta ayaklarını aşağıya sarkıtabilmektedir. Hastanın görüş açısı geniş, ürün diğer hasta yataklarından daha geniştir. Kilolu ve uzun hastalar da rahatlıkla kullanabilmektedir.

HAVALI YATAK KULLANIMI ÖNEMLİ Mİ? HANGİ HAVALI YATAK HASTAMA UYGUN?

Havalı yataklar hareketsiz hastalar için kullanımı en önemli olan yataklardır. Günde 10 saatten fazla yatan hastada kesinlikle kullanılmalıdır. Hasta tuvalet ihtiyacını gidermek amaçlı kalkabiliyor olsa da, tuvalet haricinde sürekli yatıyor ise kullanılmalıdır. Bu ürünün kullanımı şöyle düşünülebilir; Sağlıklı bireyler olarak sürekli aynı yönde uyuduğumuzda basınç noktası değişmediği için o tarafımız ağrır. Hastalarda ise hiç kan dolaşımı artmadığı için bir süre sonra sünger yatakları sert gibi hissedebilecek, vücut ağrıları ve kızarıklıkları başlayacak, en son ise vücut yarasına sebebiyet verecektir.

PLATİN HAVALI YATAK SİSTEMLERİ - HAVALI YATAK MODELLERİ

Kullanılacak olan havalı yatağın kesinlikle boru tipi olması gereklidir. Plastik ürünler hastaların vücudunu terleteceğinden vücut yaralarının oluşumu kaçınılmazdır. Ürünler kesinlikle havalandırma yani ventilasyon özelliğine sahip modeller olmalıdır. Ürünlerin iç sistemi şu şekildedir;

 • A+B SİSTEM:  ab sistem havalı yataklar 2'li sistem olarak da adlandırılmaktadır. Yatay borulardan oluşan boru tipi havalı yatakların her 2 borusundan 1'i sürekli hareket halindedir. Kilolu hastalar için tavsiye edilmez. Hastalar boru geçişlerini hafif hissedebilir.
 • A+B+C SİSTEM:  abc sistem havalı yataklar ise 3'lü sistem olarak da adlandırılmaktadır. Ürünün her 3 borusundan 2'i sürekli hareket halindedir. Kilolu hastalar içindir. Hastaların boru geçişini hissetmediği yataklardır.

Ürün modellerimiz ise;

 • P10 - 8 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK: Ekonomik boru tipi havalı yatak modelimizdir. Şişme kapasitesi 8 cm'dir dolayısıyla kilolu hastalar için tavsiye edilmez. Hastaların kilosu ile ürünün yüksekliği 5-6 cm arasına düşmektedir. Ne kadar yükseklik fazla olursa hava sirkülasyonu o kadar fazla gerçekleşeceğinden, kilolu hastalara tavsiye edilmez. İç sistemi A+B sistemdir. Mevcut vücut yarası olmayan hastalar kullanabilir.
 • P20 - 12 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK:  P10 Kodlu ürünümüzden farkı yüksekliğidir. 12 cm içerisinde sirkülasyon sağlamaktadır. Mevcut vücut yarası olan hastaların minumum kullanması gereken hasta yatağı modelidir.
 • P30 - 12 CM AB SİSTEM HAVALI YATAK:     P30 Kodlu havalı yatak taşıma kapasitesi yüksek bir üründür. 12 cm yüksekliğindedir. İç sistemi ABC sistemdir. Hastalar boru geçişlerini hissetmez.
 • P40 - 8 CM AB SİSTEM OTOMATİK POZİSYON DEĞİŞTİREN HAVALI YATAK:  Bu ürün 8 cm yüksekliğinde ab sistem iç sistemine sahip bir üründür. 10-2030 derece kademeli olarak hastanın pozisyonunu otomatik olarak değiştirmektedir. İstenilen zaman pozisyon ayarını kapatabilme özelliği vardır. Periyodik olarak hastanın pozisyonunu değiştirmesi sayesinde hastanın iç organlarının tembelleşmesini önler. Kilolu hastalarda kullanımı tavsiye edilir. Hasta acı çekmeden kolaylıkla pozisyonu değiştirilebilir.
 • P50 - 12 CM ABc SİSTEM OTOMATİK POZİSYON DEĞİŞTİREN HAVALI YATAK: Bu üründe istenilen zaman istenilen yönde istenilen zaman boyunca pozisyon ayarı verilebilmektedir. Özel bir havalı yatak çeşididir.

HASTA YATAĞI KİRALAMA ŞARTLARI NELERDİR? NASIL HASTA YATAĞI KİRALAYABİLİRİM?

Hasta yatağı kiralamak İstanbul Kadıköy ilçesindeki müşterilerimiz için çok basit. Maksimum 4 saat içerisinde hasta yatağı siparişi evlerinde kurulacaktır. Hastanıza uygun hasta karyolasını satış temsilcilerimiz ile belirledikten sonra siparişiniz servis araçlarımıza yüklenir. Kadıköy ilçesine tahmini 1 buçuk saat de ulaşır. Aynı gün kurulumu yapılarak hastaneden taburcu olan hastalarımız için hızlı teslimat yapmaya çalışıyoruz.

Hasta yatağı kiralama şartları ise şöyle; Minumum bir aylık kiralama yapılmaktadır. Bir aydan kısa süre kullanılacak olsa da ödenecek ücret aylık kira bedelidir. Kiralık hasta yatağı kullanım süresi boyunca, hasta yatakları streçli şekilde kullanılmalıdır. Havalı yatak kullanacak olan hastalar için söz konusu değildir. Tüm ürünlerimizin dezenfekte işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kiralama sözleşmesinin bir nüshası müşterilerimize teslim edilmektedir. Ürün kullanım süresi dolduğunda müşteri temsilcilerimiz müşterilerimizi arayacaktır. Kullanıma devam etmek için havale ile ödemesi yapılarak kullanımı devam edilebilir. Ürün iadesi olursa aynı gün yada tahmini 2 gün içerisinde evinizden alınacaktır.

KADIKÖY HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİS BÖLGELERİ

 1. Feneryolu Mahallesi,
 2. 19 Mayıs Mahallesi,
 3. Göztepe Mahallesi,
 4. Bostancı Mahallesi,
 5. Osmanağa Mahallesi,
 6. Hasanpaşa Mahallesi,
 7. Caferağa Mahallesi,
 8. Dumlupınar Mahallesi,
 9. Suadiye Mahallesi,
 10. Erenköy Mahallesi,
 11. Sahrayı Cedit Mahallesi,
 12. Fenerbahçe Mahallesi,
 13. Fikirtepe Mahallesi,
 14. Caddebostan Mahallesi,
 15. Koşuyolu Mahallesi,
 16. Zühtüpaşa Mahallesi,
 17. Kozyatağı Mahallesi,
 18. Acıbadem Mahallesi,
 19. Merdivenköy Mahallesi,
 20. Rasimpaşa Mahallesi,
 21. Eğitim Mahallesi

Tüm ürünlerimizi incelemek ve sipariş vermek için HASTA YATAĞI KİRALAMA üzerine tıklayın.Bu yazı 1335 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 0 Ay 3 Gün yaşında