WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog HASTA YATAĞI KİRALAMA ÇEKMEKÖY

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÇEKMEKÖY

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÇEKMEKÖY

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÇEKMEKÖY: Hasta bakımı sürecinde hastaların ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilmiş hasta yatağı kiralayarak, hastalarınızın konforunu arttırabilirsiniz.

HASTA YATAĞI KİRALAMA ÇEKMEKÖY: Evde hasta bakımı sürecinde hastaların ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilmiş hasta yataklarını kiralayarak, hastalarınızın konforunu arttırabilir ve rahatlığını sağlayabilirsiniz. Hastanıza uygun hasta yataklarından birini sipariş ettiğinizde, tüm ürünler maksimum 4 saat içerisinde Çekmeköy'de adresinize teslim ediliyor olacaktır. Hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanan yüzlerce hastamız, evde bakım sürecini rahat geçirmekte ve tedavi süresi boyunca ürünleri kullanabilmektedir.

HANGİ HASTA YATAĞINI KİRALAMALIYIM? 0532 620 1030

Hasta yatakları, hastaların hareketlerini geliştiren, günlük ihtiyaçlarını kolaylaştıran ürünlerdir. Motorlu hasta yatakları, hastane, bakım evi, huzur evi vb. kurumlarda kullanılmaktadır. Hastaların evde bakım sürecinde de kolaylık sağlaması için hasta yatağı kiralama hizmeti müşterilerimize sunulmaktadır. Hasta yatağı kiralama sisteminde seçeceğiniz ürünün, hastanıza uygun olması gereklidir.

Hareket edebilen hastalar için baş ve ayak kısmı hareket edebilen, motorlu hasta yatakları yeterli olabilmektedir. 100 kg taşıma kapasiteli bu ürünler sayesinde hastaların sırt kısmı kaldırılarak kolaylıkla yemek yedirebilmekte ve yarı oturur pozisyona getirilebilmektedir. Sırt ve ayak hareketli ürünler 2 motorlu hasta karyolası olarak adlandırılmaktadır ve birçok modeli bulunmaktadır.

Hastanız hareket edemeyen bir hasta ise 2 motorlu hasta karyolası yeterli olmayacaktır. Alçalıp yükselebilen 3 motorlu hasta yatakları ve çapraz pozisyon alabilen yarı koltuk olabilen 4 motorlu hasta karyolası modelleri tercih edilmelidir. Böylelikle sürekli yatan hastaların bakımı alt değiştirme pozisyon değiştirme gibi işlemler kolaylaşacaktır. Aynı zamanda sürekli yatan hastalar için, oluşabilecek vücut yarasını önlemek amaçlı boru tipi havalı yataklar da kullanılmalıdır.

HASTA YATAĞI MODELLERİ

HASTA KARYOLALARI

 • 2 Motorlu Hasta Karyolası: 2 motora sahip hasta yataklarının taşıma kapasitesi 100 kg'dir. Bu ürünler elektrikli kumandalı sırt ve ayak hareketli ürünlerdir. Sırt kısmı 83 derece kalkabilmektedir. Böylelikle hasta yarı oturur pozisyona gelerek kolaylıkla yemek yiyebilmekte, kolay oksijen alabilmektedir. Ayak kısmı kaldırılarak da ayak uyuşukluğu giderilebilmektedir. Hareket edebilen hastalara tavsiye edilmekte olup, baza ölçüsündedir.
 • 3 Motorlu Hasta Karyolası: 3 Motorlu hasta yataklarının, 2 motorlu ürünlerden tek farkı; alçalıp yükselebilme asansör hareketidir. Bu ürünlerde de sırt ayak hareketi bulunmaktadır. 100 kg taşıma kapasitesi vardır. Hareket edemeyen hastaların bakımı gerçekleştirilirken kolaylık sağladığı için tavsiye edilmektedir. Bu ürünlerde kullanılan motor gücü daha kuvvetlidir. Kumanda ile kolaylıkla alçalıp yükseltilebilmektedir. 2 motorlu hasta karyolası ile aynı olarak sırt ve ayak hareketi olduğundan hasta yarı oturur pozisyona gelebilmektedir. Hasta için ekstra kan dolaşımı söz konusu değildir.
 • 4 Motorlu Hasta Karyolası: 2 ve 3 motorlu hasta karyolalarına göre hasta için ekstra kan dolaşımı söz konusudur. Bu üründe 2 ve 3 motorlu hasta yataklarında bulunan özellikler bulunmaktadır. Bu hareketlere ekstra olarak öne ve geriye doğru çapraz pozisyon alabilme özelliği (trendelenburg & anti trendelenburg) bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde baştan ayağa, ayaktan başa kan dolaşımı arttırılmaktadır. Aynı zamanda bu ürün de yarı koltuk olabilme özelliği olduğundan hastaların ayakları aşağıya sarkıtılabilmektedir. Ürün diğer hasta yataklarına göre daha geniş olmakta olup ve taşıma kapasitesi 230 kg 'dir. Üründe en kaliteli t-motion marka piston motorlar kullanılmaktadır. Türkiye'de bulunan en alçak ve en yüksek seviyeye gelebilen hasta karyolası modelidir.

HAVALI YATAKLAR

 • Baklava Tipi Havalı Yataklar: Baklava tipi havalı yataklar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan, krem renkli, baklava şeklinde ve 5 cm şişme kapasitesinde olan ürünlerdir. Bu ürünler kilolu hastalar için tavsiye edilmez. Platin Yatak olarak bu ürünlerin kullanımını hastalarımıza tavsiye etmemekteyiz. Plastik ürünler olduğu için hastalar  için havalandırma sistemleri mevcut değildir. Şişme kapasitesi düşük ve motor basınçları çok düşüktür.
 • Boru Tipi Havalı Yataklar: Günde 10 saatten fazla hareketsiz olarak sürekli yatan bir hasta için kesinlikle boru tipi havalı yatak tercih edilmelidir. Boru tipi havalı yatakların şişme kapasitesi yüksektir. Dolayısıyla kilolu hastalar için tavsiye edilmektedir. Havalandırma sistemleri (ventilation system)  bulunmaktadır. Bu ürünlerde borular sürekli hava ile şişip inmektedir. Böylelikle hastanın basınç merkezleri değişmekte ve kan dolaşımı artarak vücut yaraları önlenmektedir. 

HASTA YATAĞI KİRALAMA SİSTEMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

 • İstanbul Çekmeköy tüm mahallelerine hasta yatağı kiralama servisimiz bulunmaktadır.
 • Çekmeköy ilçesinde bulunan ve kiralık hasta yatağı sipariş veren hastalarımızın hasta yatakları, maksimum 4 saat içerisinde teslim edilmektedir.
 • Kiralık hasta yatakları minumum 1 AYLIK olarak ücretlendirilmektedir.
 • Hasta yataklarının modeline göre fiyatları değişmektedir.
 • Havalı yataklar ekstra olarak kiralanmaktadır.
 • Hasta yatağı set içerisinde; sünger şilte, ve serum askılık dahildir.
 • Hasta yatağı kiralama ücretine TESLİMAT KURULUM ve geri iade dahildir. Geri iade de ek ücret talep edilmemektedir.
 • Hasta yataklarında bulunan medikal süngerler standart 23 dansite sertliğindedir.
 • Hasta yatağı seçerken hastanın durumu kilosu ve boyu göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.
 • Kilolu hastalar için kesinlikle 4 motorlu hasta karyolası tercih edilmelidir.
 • Havalı yataklar tek olarak kiralanmamaktadır. Hasta karyolası kiralarsanız, havalı yatak da kiralayabilirsiniz.

ÇEKMEKÖY HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİS BÖLGELERİ

 1. ÇATALMEŞE MAHALLESİ
 2. SOĞUKPINAR MAHALLESİ
 3. HAMİDİYE MAHALLESİ
 4. GÜNGÖREN MAHALLESİ
 5. KİRAZLIDERE MAHALLESİ
 6. MERKEZ MAHALLESİ
 7. ALEMDAĞ MAHALLESİ
 8. KOÇULLU MAHALLESİ
 9. CUMHURİYET MAHALLESİ
 10. ÖMERLİ MAHALLESİ
 11. NİŞANTEPE MAHALLESİ
 12. SIRAPINAR MAHALLESİ
 13. MEHMET AKİF MAHALLESİ
 14. ÇAMLIK MAHALLESİ
 15. MEHMET AKİF MAHALLESİ
 16. EKŞİOĞLU MAHALLESİ
 17. AYDINLAR MAHALLESİ
 18. HÜSEYİNLİ MAHALLESİ
 19. MİMAR SİNAN MAHALLESİ
 20. REŞADİYE MAHALLESİ
 21. SULTANÇİFTLİĞİ MAHALLESİ
 22. TAŞDELEN MAHALLESİ

Hastane ekipmanları ve evde hasta bakım ürünlerini incelemek için hasta yatağı kiralama üzerine tıklayabilirsiniz.Bu yazı 662 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 6 Ay 28 Gün yaşında