WhatsApp chat

BLOG
Anasayfa Blog EV TİPİ HASTA YATAĞI NEDİR? EV TİPİ AHŞAP HASTA YATAKLARI NELERDİR?

EV TİPİ HASTA YATAĞI NEDİR? EV TİPİ AHŞAP HASTA YATAKLARI NELERDİR?

EV TİPİ HASTA YATAĞI NEDİR? EV TİPİ AHŞAP HASTA YATAKLARI NELERDİR?

Ev tipi hasta yatakları: Hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılayarak konfor sağlayan hasta yatağı çeşitleridir. Ev tipi hasta yatakları, ev ortamına uyum sağlayan hasta yataklarıdır.

Ev tipi hasta yatakları: Evde tedavi görecek olan hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılayarak konfor sağlayan hasta yatağı çeşitleridir. Bu ürünler ev ortamına uyum sağlayarak, hastaların psikolojisini olumsuz etkilemezler. Ev tipi hasta yatakları ahşap malzemelerden üretilen, motorlu, elektrikli hasta yatağı çeşitleridir. Huzurevlerinde de kullanılmaktadır.

EV TİPİ HASTA YATAĞI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Ev tipi hasta yatakları, hastane yataklarından yola çıkarak imal edilmiş, ev ortamına uyum sağlayan hasta yataklarıdır. Hasta yatakları, hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılamalı ve hayatlarını kolaylaştırmalıdır. Ev tipi hasta yatakları bu amaçlara yönelik hazırlanan ve ev kullanımına uygun yatak çeşitleridir. Ev ortamına uyum sağlamaları adına ahşap modeller tercih edilir.

Ahşap hasta yatakları;

 1. Ev ortamına uyum sağlayabilirler. Ev içerisinde bir hastane yatağının bulunması psikolojik açıdan rahatsız verici olabilir. Bu sebeple ahşap hasta yatakları kullanılarak, evdeki mobilya ve dizayna uygun ürün tercih edilebilir.
 2. Hastaların psikolojilerini olumsuz etkilemezler. Hastane ortamından uzak, ahşap görünümleriyle hastaların psikolojilerini olumlu etkilerler.
 3. Yan korkulukları sayesinde güvenli kullanım sağlarlar. Ahşap hasta yataklarında bulunan alüminyum tabanca sistem yan korkuluklar, veya full ahşap yan korkuluklar hastaların güvenliklerini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir.

Ev tipi hasta karyolası modelleri nelerdir?

 • 2 Motorlu Ev Tipi Hasta Yatakları: 2 motorlu ev tipi ürünler ahşap, elektrikli, motorlu ve kumandalıdır. Bu ürünler hastaların temel ihtiyaçlarını gidermek amaçlı üretilen, ekonomik modellerdir. 2 motordan oluşmaktadırlar. Üründe bulunan bir motor ürünün sırt kısmını kaldırmayı sağlarken, diğer motor ise ürünün ayak kısmını kaldırıp indirmek içindir. Üründe ''T-motion marka dual motor'' bulunmaktadır ve 100kg'ye kadar hasta taşıyabilmektedirler. Kumandaları sayesinde kolaylıkla hareket ettirilebilmektedirler.
 • 3 Motorlu Ev Tipi Hasta Yatakları: 3 motorlu ev tipi hasta yatakları, yerden yükselip alçalabilen modellerdir. Bu modellerde kumandasında bulunan tuşlar yardımı ile sırt kısmı ve ayak kısmı kaldırılabilir. Sürekli yatan hastaların bakımı kolaylaştırarak, bel seviyesinde bakım yapmalarını sağlar. Üzerinde bulunan t-motion marka piston motorları sayesinde 100 kg ve civarı kiloda olan hastaları kaldırıp indirebilirler. Yerden yükselen ürünlerde, motor kalitesi daha çok önemlidir. Dolayısıyla Platin Yatak en kaliteli arıza yapmayan motorları ürünlerinde kullanmaktadır.
 • 4 Motorlu Ev Tipi Hasta Yatakları: 4 motora sahip ev tipi hasta yatakları, full ağaç ahşaptan üretilmektedirler. Bu ürünlerin en büyük özelliği ''yarı koltuk olabilme'' özellikleridir. Sırt kısmı 90 derece kaldırılıp indirilebilmektedir. Ayak kısmı kaldırılıp indirilebilmektedir. Yerden yükselip asansör özelliği sayesinde alçaltılabilmektedir. İstenilen yükseklik seviyesinde kullanılabilmektedir. Öne ve geriye doğru trendelenburg & anti trendelenburg özelliklerini gerçekleştirebilmektedir. Hastaya farklı pozisyonlar sağlayan bu ürün ev ortamına da kusursuz şıklık sağlamaktadır. Üründe yerli üretim olarak 230 kg taşıma kapasiteli piston motorlar bulunmaktadır. Kullanımı oldukça basit, kolay depolanabilirler.

YERLİ ÜRETİM AHŞAP HASTA YATAĞI - İMALATTAN SATIŞ

Yerli üretim ahşap hasta yataklarımız sayesinde müşterilerimiz parça tedariğine daha kolay ulaşabilmektedir. Ürünlere müdahale edebilmek kolaylaşmaktadır ve servis hizmeti sunulmaktadır. Hasta yataklarında bulunan motor ve aksesuar parçalarının yurt dışından ithal olması durumunda, parça tedariği zorlaşmaktadır. 2009 yılından bu yana hasta yatağı imalatı yapan Platin Yatak ise, ahşap hasta yatağı modelleri ve renk seçenekleri ile müşterilerini mutlu etmektedir.

Ahşap Kaplama Hasta Yatakları;

Ahşap kaplama hasta yatakları, hasta yatağı iskeletinin ahşap ile kaplanması ile yapılır. Pratik ahşap hasta yatağı modelleridir. Kırık beyaz, orta kahve ve koyu kahve renk seçenekleri ile her ev ortamına uyum sağlayabilir. Kolay silinebilir ve temizlenebilir malzemeden üretilmektedirler. Bu ürünlerin yan korkulukları standart alüminyum tabanca sistem yan korkuluklarından oluşmaktadır. Tüm arge çalışmalarını ve tasarımını Platin Yatak gerçekleştirmiştir. İmalatçısı Platin Yatak tarafından 2 yıl garanti kapsamındadır.

Full Ahşap Hasta Yatakları (Alman ahşap, yerli ahşap hasta yatağı modelleri);

Yan korkulukları da dahil olmak üzere tüm aksesuarları ahşap olan hasta yatağı modelleridir. Piyasaya ilk olarak alman ahşap hasta yatağı modelleri çıkmıştır. Bu modeller tamamen ağaçtan üretilmişlerdir. Ağır ve yüzeyi parlak ürünlerdir. Alman ahşap hasta yatağının eksiklikleri analiz edilerek Platin Yatak tarafından yerli olarak daha dayanıklı ahşap hasta yatakları üretilmektedir. Üzerindeki motorları 2000 newton değilde, Platin Yatak tarafından yerli olarak üretilen hasta yataklarında 6000 newton taşıma kapasiteli motorlar kullanılmaktadır. Böylelikle obez hastalarda rahatlıkla kullanabilmektedir. Bu ürünlerin yan korkuluklarının yüksek olması sebebiyle güvenli ürünlerdir. Fakat alzheimer gibi psikolojik rahatsızlıklarda hasta kendini hapsolmuş hissiyatına kapılabilir. Dolayısıyla bu tür hastalarda kullanımı tavsiye edilmez. 

HASTAYA UYGUN AHŞAP HASTA YATAĞI SEÇİMİ

Hasta yataklarının görünüşün psikolojiyi etkilememesini istesek de, yatakların hastaya uygun olup olmadığının ve kaliteli olup olmadığının da analizi edilmelidir. Yanlış ürün tercih etmektense, iyice araştırıp hastanıza uygun olan hasta yatağını temin etmelisiniz. 10 yıllık tecrübelerimize dayanarak bahsediyoruz ki,

Her hasta yatağı her hastaya uygun değildir.

Ahşap hasta yatağının genel seçim amacı; hasta psikolojisidir. Hastaların kendilerini hasta yatağında yatıyor gibi hissetmemeleri için tercih edilen bu ürünler, bazen bazı hastalarda farklı sonuçlar doğurabilir. Gözlemlediğimiz hasta çeşitlerine göre, bilinci açık ve psikolojik sorunları olan alzheimer hastalarında; full ahşap hasta yatağı modellerinin kullanımı olumsuz etkileyebilmektedir. Görüş açısının dar olmasından ve yan korkuluk başlık & ayaklık kısımlarının yüksek olmasından kaynaklı olarak hastalar kendini hapsolmuş gibi hissedebilmektedirler. Hasta yakınları tarafından güvenli olmasından kaynaklı olarak tercih edilen bu ürün, hastalar tarafından kabul edilemeyebilir ve kullanımı söz konusu olmayabilir. Dolayısıyla bazen ahşap hasta yatağı kullanımında ısrarcı olmamakta fayda var. Görüş açısının fazla olduğu daha pratik ve kullanımı konfor sağlayan hastane tipi hasta yatakları da tercih edilmelidir.

AHŞAP HASTA YATAĞI ÖZELLİKLERİ

PLATİN YATAK ürünlerinin ARIZA yapmamasında ki temel sebep; kalitedir. Kaliteli ürünler hastalarına sunarak, hastalarının mağdur olmaması için çalışmaktadır. Ürünlerimizi kaliteli kılan özellikleri ise, hastalarımızı ve piyasayı analiz ederek, hasta ihtiyaçlarına yönelik malzemeden kaçmadan ürün imal ediyor olmamızdan kaynaklıdır. Firma prensiplerimize göre ürün kalitesinden taviz vermemek en büyük kuralımızdır.

 • Ürünlerimizin yatak kısmı esneyebilir ve hava alabilir lata tahtadan üretilmektedir. Kesinlikle kırılmayan lata tahtalar Türkiye'nin Sakarya ilinden özel olarak getirilip, imalat atölyemizde ürünlerimize monte edilmektedir.
 • Ürünlerin kaliteli olması için 3*3cm veya 3*4 cm demir profiller değilde, 3*5 cm profiller kullanmaktayız. Daha ince profiller kullanılıp, ürün maliyeti düşürülebilmektedir. Fakat kaliteden taviz vermemekte ve sağlam ürünler üretmekteyiz.
 • Ürünlerimizin demirlerinde kullanılan boya çeşidi püskürtme boya değil, antibakteriyellik özelliği kazandırılmış fırın boyadır. Mikrop kapmama özellikleri sayesinde hastalar güvence altındadır.
 • Ürünlerin tekerlekleri teker teker kilitlenebilmektedir. Biri bozulursa diğer tekerlekler ürünün kaymasını engellemektedir. Çoğu standart hasta yatağında tekerlekler merkezi kilit sistemine sahiptir ve biri bozulduğunda acil müdahale gerektirir.
 • Ürünün set içerisinde 23 dansite sertliğinde sünger yatak, serum askılık mevcuttur.
 • Tüm ürünler 2 yıl Platin Yatak ahşap hasta yatağı imalatı firması tarafından 2 yıl garanti kapsamındadır.

AHŞAP HASTA YATAĞI SİPARİŞİ - İSTANBUL İÇİ AYNI GÜN HASTA YATAĞI TESLİMATI

Hastanıza uygun ahşap hasta yatağı modelinin siparişi vermek için Platin Yatak ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Her renk ve her model hasta yatağı stoklarımızda mevcuttur. İstanbul içi 4 saat içerisinde ürünler adresinize teslim edilip, kurulumu yapılacaktır. Hasta yatağı servisi tüm İstanbul ilçelerine hizmet vermektedir. Acil hasta yatağı teslimatı için firmamız hizmetinizdedir. Ahşap hasta yatağı modellerimizden birini seçmeniz ve sipariş talebi oluşturmanız yeterlidir.

EV TİPİ HASTA YATAKLARI İÇİN TIKLAYIN. >> EV TİPİ HASTA YATAKLARIBu yazı 758 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ÜRÜNLER

HAKKIMIZDA

Platin Yatak Logo

Platin Yatak, Türkiye'de hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve 2009 yılından bu yana hastaların evde bakım süreci için profesyonel hasta yatakları üreten bir firmadır.

Copyright © 2009 HASTA YATAĞI KİRALAMA bir PLATİN YATAK kuruluşudur. - hastayatagikiralama.com bugün 14 Yıl 7 Ay 16 Gün yaşında