İKİNCİ EL HASTA YATAĞI ALAN YERLER

Hasta karyolası ürünleri hastaların tedavi süreçlerine yardımcı olan hareket sistemine sahip medikal yataklardır. Önceden hasta karyolası satın almış ve ürünü kullanmadığı için elinden çıkarmak isteyen birçok müşterimiz bulunmaktadır. Hasta karyolasının modeline ve parçalarına bakılarak ürünler ikinci el olarak değerlendirebilmektedir.

Hasta yatakları; hastanın ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş ve hastanın ihtiyaçlarına göre temin edilmesi gereken en önemli üründür. Hasta yatakları hastanın fizik tedavi sürecinde de fayda sağlayan ürünlerdir. Hasta yatakları hareketleri sonucunda hastaların beslenmesi, transferi ve bakımı gibi durumlar kolaylaşmaktadır. İlk geliştirilen hasta yataklarında bu hareketler kol gücü ile yapılıyor olsa da günümüzde yeni hasta yatakları tamamen elektrikli, motorlu ve kumandalı ürünlerdir. Platin Yatak firması olarak da Türkiye’de hasta karyolası üreticisi olarak tüm hasta yataklarını değerlendirmekte ve ürünlerimize değer göstermekteyiz.

2. el hasta yatağı
2. el hasta yatağı

İKİNCİ EL HASTA YATAĞI

İkinci el hasta yatağı enfeksiyon riski yüksek ürünler olabilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından ikinci el hasta karyolası satışının yapılması önlenmektedir. Hasta yatağını hangi hastanın kullandığı veya dezenfekte edildiği bilinmeden o ürünün kullanılması sakıncalıdır. Hasta yatakları hastaya özgü ürünler olmalıdır. Dolayısıyla ikinci el hasta yatağı arayan müşterilerimize tavsiyemiz, ürünün sıfır maliyetini alım gücüne göre değerlendirmektir.

Bir ikinci el hasta karyolası temin ettiğiniz de o ürünün garanti kapsamı sona ermektedir. Firmalar tarafından ikinci bir kullanıcıya garanti sunulmamaktadır. Ürünlerin taşıma kapasitesi ve motor kalitesine bağlı olarak parça tedariği ve teknik servis hizmetiniz ikinci el hasta karyolasında bulunmayacaktır. Aynı zamanda bir hasta karyolası temin ettiğinizde ürünün şiltesi değiştirilmeli, sterilize edilmeli ve parça onarımı gerçekleştirilmelidir. Ürünün transferi, demontesi vb durumlar düşünüldüğünde bazen ürünün sıfır maliyetine denk gelebildiği görülmüştür.

İKİNCİ EL HASTA YATAĞI ALAN YERLER – GERİ İADE

Çoğu ikinci el satıcılar internet üzerinden ”ikinci el hasta yatağı” yapmaktadır. Fakat İnternet üzerinden satın alınan her sağlık ürünü oldukça sakıncalıdır. Bir diğer seçenek ise alınan ürünün alınan firmaya geri iade edilmesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık ürünlerinde ”geri iade” seçeneği kesinlikle bulunmamaktadır. Bir ürün bir saatliğine dahi alınmış olsa, o ürün artık ikinci el piyasasına girer. Dolayısıyla alınan ürünün maddi tutarı geri iade edilmez. Dolayısıyla sağlık ürünlerinde geri iade söz konusu değildir. Platin Yatak ikinci el hasta yatağı alan yerler arasında tek firma olup, genellikle kendi ürettiği hasta yatağı modellerini müşterileri mağdur kalmaması için fiyatlandırmaktadır.

HASTA YATAĞINI NASIL DEĞERLENDİREBİLİRİM?

Platin Yatak hasta karyolası üreticisi ve Türkiye’de ilk kez hasta karyolası kiralama sistemini başlatan firmadır. Üretici bir firma olmanın avantajı geri dönüşümdür. Müşterilerimizden aldığımız talepler üzerine mağduriyet yaşamamaları için az kullanılan ürünlerini değerlendirmekteyiz. 3/1 fiyatına müşterilerimizden satın aldığımız ürünler tekrar imalathanemizde yenilenerek değerlendirilmektedir.

Ürününüzün değerlendirilmesi için uygunluk kriterlerimiz bulunmaktadır. Müşterilerimiz ürünlerinin fotoğraflarını çekerek ve varsa garanti belgelerini firmamıza göndererek ”hasta yatağı değerlendirme” konusunda bilgi sahibi olabilirler. Platin Yatak Whatsapp destek hattımızdan ürünlerinizin fotoğrafını göndermek ve firmamıza ulaşmanız yeterlidir. İkinci el hasta yatağı iadesi böylelikle müşterilerimizi memnun edebilmektedir. ikinci el hasta yatağı alan yerler i arayanlar aşağıdaki telefon numarasına whatsapptan direk ürün resmi göndererek ürünlerinin değerlendirebilirliğini sorabilirler.

Platin Yatak

WhatsApp Destek ve Sipariş Hattı:

+9 (0532) 392 0688

HASTA YATAĞI KİRALAMA İNSTAGRAM

Bir Cevap Yazın